środa, 28 stycznia 2009

Trawicki w audiotele

Forum Gospodarcze Gminy Zblewo - Stowarzyszenie Przedsiębiorców zgłosiło kandydaturę wójta gminy Zblewo Krzysztofa Trawickiego do nagrody "Wójt Roku 2008" organizowanej przez Redakcje Audycji Rolnych Programu 1 Telewizji Polskiej S.A. Konkurs ma na celu wyłonienie wójta, który w roku 2008 wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy.Wójt Trawicki jest jedynym kandydatem z województwa pomorskiego, który znalazł się w dziesiątce wójtów nominowanych do tej prestiżowej nagrody.

Zapraszamy do głosowania

Głosuj na Wójta Roku 2008 Krzysztofa Trawickiego do 10.02.2009 r.

SMS (o treści) 9, koszt smsa - 1,22 zł brutto.

Numer 71 50 albo nr audiotele 0 704 104 150, koszt infolinii 1,42 zł brutto.

Forum Gospodarcze Gminy Zblewo


Wywiad z Krzysztofem Trawickim

Jako finalista promuję przede wszystkim region

Wójt Krzysztof Trawicki został finalistą konkursu ogłaszanego przez TV "Wójt Roku 2008" - to już fakt. Czy zajmie jedno z czołowych miejsc?

- Jak pan to zrobił, panie wójcie? Nie kryje się za tym jakiś przekręt polityczny?

Śmiech.

- Nie wiem, czy przekręt jest tu w ogóle możliwy... Moją kandydaturę zgłosiło do plebiscytu Forum Gospodarcze Gminy Zblewo. Takie zgłoszenie to cały pakiet dokumentów z dokładnym uzasadnieniem. Ocenia te dokumenty kapituła składająca się z przedstawicieli TV, Ministerstwa Rolnictwa, Związku Gmin Rzeczypospolitej i szeregu innych instytucji. Kapituła wybiera dziesięciu finalistów i ci finaliści są poddawani osądowi społecznemu. Ludzie głosują drogą smsową i audiotele. Jestem jedynym wójtem - finalistą z województwa pomorskiego. A konkurencję miałem sporą. Pod uwagę przy ocenie kandydata Kapituła konkursu brała zarówno poczynione inwestycje, budżet i jego wykonanie, pozyskane środki zewnętrzne, jak i osobowość kandydata. Świadczyć o mnie mogą poprzednie dokonania - w ubiegłym roku na przykład zostałem "Menedżerem Roku" - to była nagroda za najlepiej zarządzaną gminę - otrzymałem również nagrodę "Hit 2008" - za dokonania w oświacie - i nagrodę "Gmina Fair Play".

- Jest pan w tej dziesiątce i rozpętała się medialna burza... Artykuły w gazetach i czasopismach, nawet tych prestiżowych, na kredzie i w full kolorze, wizyta telewizji i rozmaite komentarze w internecie, nieraz zjadliwe...


Krótka przerwa w rozmowie. Dzwonią z pisma "Fakty". Po chwili dalej...

- Tak to jest. Jedni się cieszą, inni zazdroszczą... Ostatnio napisano o mnie i o gminie w magazynie "VIP". Było w tym artykule nie tylko o moich dokonaniach, ale i osobowości. Bo ja lubię działać - gram na akordeonie, jestem w Ochotniczej Straży Pożarnej, działam w PSL i wszędzie jestem aktywny, a nie tylko przynależę. Ten ostatni konkurs to właściwie nie tyle promocja dla mnie personalnie, co dla całego regionu. Zblewo zaistniało. Dzięki temu, że jestem finalistą, było już kilka programów telewizyjnych o naszej gminie.

- Wygra pan?

- Nie mam zielonego pojęcia. Zobaczymy, jak ocenią mnie ludzie.

Przy okazji pytamy wójta i o inne, ważne dla mieszkańców gminy Zblewo sprawy. M.in. o "Orlika" w Pinczynie.

- Powstanie w tym roku?

- Jeśli mnie nie zablokują finansowo, to tak. Na razie mamy "Orlika" zblewskiego. Jego administratorem będzie szkoła. Powstaje też program " Animator Sportu", który dotyczy właśnie "Orlików".


Życzymy wójtowi Trawickiemu sukcesów w finale konkursu "Wójt Roku", w sprawie pinczyńskiego "Orlika" i w każdym podejmowanym działaniu. Oby nie zabrakło mu energii, chęci i pomysłów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz