niedziela, 30 sierpnia 2009

Dożynki Powiatowo-Gminne. Pelplin, 6 września 2009


Dożynki to Słowiańskie Święto Plonów będące zwieńczeniem całorocznej, ciężkiej i mozolnej pracy rolnika, a także okazja do podziękowań Bogu za plony. Tegoroczne uroczystości dożynkowe obchodzić będziemy w niedzielę 6 września 2009 w Pelplinie. Dożynki będą miały zasięg powiatowo- gminny.

Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Msza św. w katedrze, przemarsz i część oficjalna

O godz. 13.30 w Bazylice Katedralnej odbędzie się Msza święta dziękczynna. Tuż po Eucharystii, nastąpi przemarsz z katedry na stadion miejski z Pelplińską Orkiestrą Dętą na czele. O godz. 15.00 nastąpi przekazanie symbolicznego bochenka chleba przez starostów dożynek burmistrzowi gminy Pelplin i staroście powiatu tczewskiego. Tegorocznymi starostami dożynek będą gospodarze z gminy Pelplin, z sołectw Bielawki i Janiszewko. Następnie odbędzie się prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych w ramach konkursu na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy". Udział w konkursie zgłosiły sołectwa oraz Koła Gospodyń wiejskich z całego powiatu.

STRONGMAN, czyli Turniej "Mocarz Kociewski"

Ok. godz. 15.40 będzie miało miejsce niezwykłe widowisko. Już po raz jedenasty odbędzie się turniej siłaczy "Mocarz Kociewski". Głównym organizatorem tych zawodów jest Stowarzyszenie Sportowe "Klub Sportów Siłowych - Tczew" z trenerem Józefem Bejgrowiczem na czele. W zawodach udział weźmie 9 zawodników. Najsilniejsi mężczyźni zmagać się będą w sześciu dyscyplinach sportowych takich jak: wyciskanie odważnika o wadze 65 kg; spacer kowala, podczas którego sportowcy dźwigać będą kowadło o wadze 180 kg; YOKA- ważenie przyrządu o masie 350 kg; ładowanie 100 - kilogramowych worków z paskiem na czas oraz trzymanie przodem kotwicy ważącej 20 kg. Emocji zapewne będzie bardzo dużo. Liczymy na gorący doping publiczności.

Koncert orkiestry dętej i występy młodzieży

O godz. 17.45 wysłuchamy koncertu Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Muzycy wystąpią pod batutą Tadeusza Negowskiego. Orkiestra liczy dzisiaj 20 muzyków. Koncert podczas tegorocznych dożynek rozpocznie trzeci sezon działalności pelplińskiej orkiestry.

Po koncercie orkiestry dętej na scenie zaprezentują się młodzi wykonawcy z gminy Pelplin i Kociewia.

Gwiazda wieczoru

Wieczorem, o godz. 19.00 z koncertem wystąpi zespół Trzy Korony. Jest to grupa założona przez Krzysztofa Klenczona - muzyka z pierwszego składu Czerwonych Gitar. Dzięki zespołowi usłyszymy niezapomniane przeboje minionych lat.

Zabawa

Dla wytrwałych ok. godz. 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna, podczas której zagra znany wszystkim zespół Braci Drossel z Pelplina- wschodząca gwiazda sceny dico-polo. Bracia Drossel bawić nas będą do godz. 24.00.

Ponadto na Dożynkach:

Plac zabaw dla dzieci - dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, quady, inne atrakcje Gastronomia - grochówka z wojskowego kotła przygotowana przez panie z KGW w Rajkowach; dania z grilla, zapiekanki; ciasto przygotowane przez panie z KGW z Pomyj i Wielkiego Garca; napoje Wystawa sprzętu rolniczego Stoiska z wyrobami rzemieślników i twórców ludowych

Organizatorzy:

Gmina Pelplin i Starostwo Powiatowe w Tczewie

Zapraszamy!

Piotr Łaga
dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury
tel. fax 58 536 14 52; kom 605 477 499
www.mok.pelplin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz