niedziela, 30 sierpnia 2009

Inwestycje zrealizowane, realizowane, przetargi (szerzej)

O ostatnich inwestycjach w gminie Zblewo już pisaliśmy. Tu trochę szerzej i ze zdjęciami.
- Obecnie realizowane inwestycje - informuje Krzysztof Partyka, inspektor do spraw inwestycji i zamówień publicznych - to budowa chodników w Zblewie przy ulicy Pinczyńskiej oraz w Pinczynie - przy drodze powiatowej w Pinczynie (przy niebezpiecznym łuku drogi - wjazd do Pinczyna ze strony Zblewa)Prace w Zblewie już ukończono, w Pinczynie - najprawdopodobniej będą zrealizowane do 30 września.

Powstający chodnik przy łuku drogi powiatowej w Pinczynie.


Do 30 października będzie trwała przebudowa budynku Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie. Przebudowa ma na celu dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych (projektowane rozwiązania zlikwidują problemy związane z komunikacją pionową w całym kompleksie (Urząd Gminy, GOK, Biblioteka, Kawiarenka Internetowa). W budynku po przebudowie pojawi się winda 3-przystankowa, toaleta dla osoby niepełnosprawnej i na piętrze węzły sanitarne dla pracowników. Inwestycja ta jest dobrą okazją na usprawnienie pracy całego urzędu.

Prace przy przebudowie budynku UG i GOK-u.

A tak ten obiekt będzie wyglądał po przebudowie.

Trwa modernizacja stadionu sportowego w Pinczynie. Obejmuje ona budowę nawierzchni stadionu z trawą wraz z systemem nawadniania oraz ogrodzenie stadionu siatką (o tym reportaż na str. 11 i 12).

W fazie rozstrzygnięcia są następujące przetargi na:

- budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na działkach w Pinczynie

- budowę kompleksu sportowego w ramach programu Orlik 2012 w Pinczynie

- uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminie Zblewo - I etap (Radziejewo, Miradowo, Białachowo i pozostała część Zblewa)

Gmina zamierza również ogłosić przetarg na budowę ośrodka wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej w Kleszczewie.

Gmina otrzymała również dofinansowanie na budowę świetlicy wiejskiej z zapleczem socjalnym i szatnią dla sportowców w miejscowości Radziejewo w kwocie 500 tysięcy złotych w ramach działania Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Tu - trzeba dodać - również 500 tys. zł otrzymał ks. proboszcz parafii w Pinczynie Mieczysław Bizoń na wymianę pokrycia dachowego i odnowienie elewacji kościoła w tej miejscowości.

Not. t.m.


Inwestycje -1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz