poniedziałek, 17 sierpnia 2009

Kronika strażacka - 10.08 - 17.08.2009

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 10.08.2009 - 17.08.2009 r.11.08.2009 r., Skarszewy, droga powiatowa 2707G - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy marki Seat Toledo, który uderzył
w barierkę i zawisł na moście. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem i nie wymagały pomocy medycznej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i za pomocą wciągarki samochodowej wyciągnęli pojazd na jezdnię. Następnie odłączono akumulator i zakręcono zawór gazu w pojeździe.


11.08.2009 r., Frank, gmina Kaliska, droga krajowa 22 - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano samochód dostawczy leżący na przedniej szybie na pasie jezdni. Jednej z osób podróżujących Citroenem udzielała pomocy medycznej obsada karetki Pogotowia Ratunkowego. Druga osoba nie wymagała pomocy medycznej i znajdowała się poza pojazdem. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja, która kierowała ruchem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustawili samochód na kołach, a z jezdni usunęli pozostałości powypadkowe.


13.08.2009 r., Starogard Gdański, droga powiatowa 2718G - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano dwa pojazdy osobowe na jezdni po zderzeniu. Na miejscu zdarzenia była już Policja. Osoby poruszające się pojazdami znajdowały się poza nimi.
W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Następnie strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Strażacy odłączyli zasilanie akumulatorowe pojazdów oraz zakręcili zawór gazu w jednym z pojazdów. Po przybyciu karetek Pogotowia Ratunkowego osoby poszkodowane przekazano służbom medycznym. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji uszkodzony pojazd usunięto z jezdni na pobocze, a odcinek jezdni posprzątano z zabrudzeń powypadkowych.


14.08.2009 r., Linowiec, gmina Starogard Gdański, droga powiatowa nr 2707G - wypadek drogowy

Zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP jadąc do usuwania plamy oleju najechał na wypadek drogowy. Kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo i znajdował się
w rowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej, odłączyli akumulator i zakręcili zawór gazu w pojeździe. Po czynnościach dochodzeniowych Policji z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.16.08.2009 r., Starogard Gdański - ciało mężczyzny w rzece Wierzyca

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali ciało mężczyzny na środku rzeki. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja. Strażacy zwodowali łódź i przetransportowali ciało mężczyzny w miejsce wskazane przez Policję.


17.08.2009 r., Pinczyn, ul. Nowodworska , gmina Zblewo - pożar

O godzinie 02.00 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o pożarze w Pinczynie przy ul. Nowodworskiej. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali wiatę w całości objętą pożarem. Konstrukcja dachowa obiektu uległa zawaleniu. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku mieszkalnego. Strażacy podjęli czynności gaśnicze: w natarciu na palącą się wiatę oraz w obronie zagrożonych obiektów. Akcja strażaków zakończyła się tuż po godzinie 4.00.


Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz