środa, 26 sierpnia 2009

Starogard Gdański – przyszedł do komendy z narkotykami

Starogard Gdański - przyszedł do komendy z narkotykami

Wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego starogardzkiej komendy zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego oraz posiadanie narkotyków. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem do komendy w Starogardzie Gdańskim przyszedł na wezwanie 49-letni mężczyzna podejrzany o włamanie do domu jednorodzinnego na terenie Starogardu. Do zdarzenia doszło na początku sierpnia br., a łupem sprawcy był sprzęt budowlany o łącznej wartości 1500 zł.

Podczas pobytu w komendzie mężczyzna wyjął portfel, gdzie miał schowany foliowy woreczek z białym proszkiem, który w pewnym momencie próbował wyrzucić do śmietnika. Policjanci od razu zwrócili na to uwagę. Po zbadaniu narkotestem okazało się, że w woreczku była amfetamina. 49-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a policjanci sprawdzają skąd miał narkotyki.

Funkcjonariusze odzyskali również skradziony podczas włamania sprzęt.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za kradzież z włamaniem - do lat 10.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz