wtorek, 18 sierpnia 2009

Z Policji - zdarzenia 17.08.2009

Starogard Gdański - amator napojów wysokoprocentowych w policyjnym areszcieDzisiejszej nocy starogardzcy policjanci zatrzymali 30-letniego starogardzianina, który włamywał się do sklepu monopolowego. Wybił szybę wystawową, a następnie chciał ukraść kilka butelek wódki. Najpierw spłoszył go alarm, a po chwili był już w rękach policjantów. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj w nocy, przed godz.: 03.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 30-latka, który próbował włamać się do sklepu monopolowego. Najpierw wybił cegłą szybę wystawową, a następnie chciał ukraść kilka butelek wódki stojącej na wystawie.

Mężczyzna przyznał, że alkoholu nie zdążył ukraść, bo przestraszył go alarm. Chwilę później był już w rękach mundurowych i minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy, badanie alkotestem wykazało w jego organizmie 0,9 promila alkoholu. Straty, jakie wyrządził wynoszą 360 zł.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Starogard Gdański - pijana kobieta spowodowała wypadek, 3 osoby trafiły do szpitalaTrzy osoby w szpitalu, w tym dwójka dzieci, dwa zniszczone pojazdy to bilans wypadku drogowego, do jakiego doszło w minioną niedzielę po godzinie 16.00 w miejscowości Drewniaczki na terenie gminy Skórcz. Jedna z kierujących, 38-letnia kobieta była nietrzeźwa. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi nr 214 z drogami prowadzącymi do m-ci Wda i Drewniaczki na terenie gminy Skórcz. Jak ustalono, kierująca pojazdem marki seat cordoba jadąc z kierunku Skórcza w kierunku m. Wielki Bukowiec, będąc na łuku jezdni, z nieznanych przyczyn przekroczyła jej oś i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka VW passatem. Kobieta jechała sama, natomiast passatem podróżowała 5-osobowa rodzina.

Kierujący volkswagenem był trzeźwy, natomiast kierująca seatem była nietrzeźwa, badanie alkomatem wykazało u niej ponad promil alkoholu. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala, 3 z nich - kierowca seata i pasażerowie passata - 2 dzieci w wieku 9 i 13 lat z uwagi na poniesione obrażenia pozostali w szpitalu na obserwacji.

Policjanci z posterunku Policji w Skórczu wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 4 i pół roku pozbawienia wolności.

Starogard Gdański - poszukiwany z narkotykami


W piątkowy wieczór kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali poszukiwanego 19-letniego mieszkańca Starogardu, który miał przy sobie narkotyki. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W piątek po godz. 20.00 w jednym z budynków na terenie Starogardu, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd. Po doprowadzeniu go do komendy, podczas przeszukania odzieży, w kieszeni spodni funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z suszem roślinnym. Po zbadaniu narkotestem okazało się, że jest to marihuana.

19-latek trafił do policyjnego aresztu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

sierż. sztab. Angelika Kreft

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz