poniedziałek, 24 sierpnia 2009

Inwestycje zrealizowane, realizowane, przetargi

Obecnie realizowane inwestycje - jak zwykle konkretnie i krótko mówi Krzysztof Partyka, inspektor do spraw inwestycji i zamówień publicznych informuje - to budowa chodników w Zblewie przy ulicy Pinczyńskiej oraz w Pinczynie - przy drodze powiatowej w Pinczynie (przy niebezpiecznym łuku drogi - wjazd do Pinczyna ze strony Zblewa - przyp. red.). Prace w Zblewie już ukończono, w Pinczynie - najprawdopodobniej będą zrealizowane do 30 września.

-

Do 30 października będzie trwała modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie wraz z likwidacją barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Trwa modernizacja stadionu sportowego w Pinczynie. Obejmuje ona budowę nawierzchni stadionu z trawą wraz z systemem nawadniania oraz ogrodzenie stadionu siatką.

W fazie rozstrzygnięcia są następujące przetargi na:

- budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na działkach w Pinczynie

- budowę kompleksu sportowego w ramach programu Orlik 2012 w Pinczynie

- uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminie Zblewo - I etap (Radziejewo, Miradowo, Białachowo i pozostała część Zblewa)

Gmina zamierza również ogłosić przetarg na budowę ośrodka wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej w Kleszczewie.

Gmina otrzymała również dofinansowanie na budowę świetlicy wiejskiej z zapleczem socjalnym i szatnią dla sportowców w miejscowości Radziejewo w kwocie 500 tysięcy złotych w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi.

Not. t.m.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz