środa, 26 sierpnia 2009

Słoneczne kolonie z GOKSiRem w Ocyplu

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym w dniach od 17 do 23 sierpnia w miejscowości Ocypel po raz pierwszy zorganizował letni wypoczynek dla 45 osobowej grupy dzieci i młodzieży z terenu gminy. Zainteresowanie projektem było bardzo duże.Przy bardzo udanej pogodzie koloniści przebywali w ośrodku wypoczynkowo - rekreacyjnym "Jubilat" nad samym jeziorem Ocypel Wielki. Nad przebiegiem programu kolonii i bezpieczeństwem uczestników czuwała kadra obozu w składzie: Dorota Chyła - Kierownik, Danuta Nitza, Anna Krześniak, Zofia Balewska, Karol Nowakowski - wychowawcy.

Uczestnicy w wieku od 10 do 15 roku życia nie mogli narzekać na brak atrakcji. Stałą częścią życia kolonijnego był "Turniej domków", podczas którego lokatorzy poszczególnych domków rywalizowali w specjalnie dobranych konkurencjach, m.in. logo i nazwa domku, scenka kabaretowa, oświadczyny z różnych epok, pokaz mody leśnej, gra w mini rugby, siatkówkę, nurkowanie czy konkurs kulinarny. Również plażowań i kąpieli pod okiem ratownika było wiele. Nie brakowało także pływania kajakiem czy rowerem wodnym.

Wypoczynek zakończył się dyskoteką przy ognisku, podczas której koloniści wcieli się
w modelki i modeli prezentując samodzielnie wykonane stroje "leśne" z otaczającej nas natury.

Dużym zainteresowaniem ze strony kolonistów cieszyły się zadania, w których mogli wykazać się swoją inwencją twórczą. Młodzież zaskakiwała kadrę coraz to ciekawszymi pomysłami, w których nieodłącznie towarzyszyła potężna dawka humoru. Dzięki pięknej pogodzie w pełni udało się zrealizować założenia programowe. Wszyscy wrócili do swych domów uśmiechnięci i bogaci o nowe doświadczenia oraz przeżycia, które
z pewnością pozostaną w pamięci na długi czas…

Głównym dotującym kolonie był GOKSiR w ramach akcji "Aktywne Lato
z GOKSiRem 2009" oraz Grupa Lotos S.A., darczyńca któremu należą się największe podziękowania od organizatorów za wsparcie tego projektu. Ponadto serdeczne podziękowania kierujemy w stronę:

Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, Banku Spółdzielczego w Smętowie Granicznym, a także p. Elżbiecie Motykowskiej - sołtysa Smętowa Gr. oraz właścicieli sklepu "Mini Market" w Smętowie.

Pełną galerię zdjęć z kolonii można ujrzeć na stronie GOKSiR: www.goksirsmetowo.pl, na którą serdecznie zapraszamy.

(kn)

1 - Prezentacja i nazwanie swojej grupy nie należało do najłatwiejszych konkurencji


2 - Scenka kabaretowa w wykonaniu dziewcząt


3 - Większość po raz pierwszy miała okazję płyną kajakiem bądź rowerem wodnym


4 - Wspólne zdjęcie kolonistów nad jez. Święte, nieopodal Ocypla


5 - Pokaz mody leśnej - jedna z zabawniejszych konkurencji6 - Kadra obozu czuwała miała pod opieką 45 dzieci i młodzieży z gminy Smętowo Gr.


7 - Koloniści tuż przed wyjazdem - wrażeń mnóstwo, ale czas wracać


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz