poniedziałek, 24 sierpnia 2009

Pruszcz Gd. - śmiertelny wypadek

Pruszcz Gdańsk - śmiertelny wypadek


Dzisiaj nad ranem w miejscowości Trąbki Wielkie doszło do wypadku drogowego,
w którym śmierć poniósł 47-letni mieszkaniec gminy Starogard Gd.
Jadąc volkswagenem passatem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Policjanci
ustalają szczegóły zdarzenia.

Dzisiaj około godz. 5.45 na drodze wojewódzkiej nr 222 w Trąbkach Wielkich
doszło do wypadku drogowego. Kierujący volkswagenem passatem jadąc w kierunku Starogardu Gd. z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w drzewo. 47-letni mieszkaniec gminy Starogard Gd. poniósł śmierć na miejscu.
Pruszczańska policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku.

Miał 2 promile alkoholu i uderzył w zaparkowane auto


Policjanci z posterunku w Skórczu zatrzymali w sobotę 35-letniego mężczyznę, który wsiadł za kółko mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto nieodpowiedzialny kierowca spowodował kolizję drogową, a jego pojazd nie miał badań technicznych. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.W minioną sobotę po godzinie 10.00 policjanci z Posterunku Policji w Skórczu otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na parkingu przy ul. Sobieskiego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobowym mercedesem nie zachował bezpiecznej odległości podczas parkowania i uderzył w stojącego volkswagena. Sprawca kolizji, 35-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego był pod znacznym działaniem alkoholu, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Mężczyzna stracił już prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, ponieważ jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

Teraz 35-latek stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Angelika Kreft
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz