czwartek, 20 sierpnia 2009

Rajd Kociewsko- Borowiacki również na terenie gminy Skórcz

XII Rajd Kociewsko- Borowiacki

Po raz pierwszy na tereny naszej gminy przyjechało 80 rowerzystów, którzy przemierzali ją w kierunku Leśniczówki Czarne.Trasa na terenie gminy rozpoczęła się od przejazdu przy pałacu w Czarnymlesie oraz Jeziorze Czarnoleskim. Jezioro Czarnoleskie to największe jezioro na terenie naszej gminy, które zajmuje 46 ha i często można spotkać tam wędkarzy. Następnie dojechaliśmy do świetlicy wiejskiej w Czarnymlesie, gdzie Ewa Faleńska - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Czarnymlesie czekała na uczestników. Tam chwilę odpoczęliśmy, bo 8 sierpnia był bardzo gorącym dniem i uczestnicy byli już zdrożeni drogą. Następnie ruszyliśmy w kierunku Pączewa, gdzie został zaplanowany nocleg dla uczestników rajdu. Gościliśmy ich w Zespole Szkół Publicznych w Pączewie udostępniony przez dyrektorkę szkoły Grażynę Stolc. Na miejscu przygotowane były już kiełbaski do ogniska i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Pączewie piekły gofry i chruściki, którymi częstowano przy ognisku. Uczestnicy odpoczywali przy muzyce gitary.

Do uczestników rajdu przyjechał Józef Oller - przewodniczący Rady Gminy w Skórczu, który przywitał wszystkich przybyłych gości i wręczył nagrody wylosowanym uczestnikom rajdu. Jedną z nagród była rzeźba rycerza przygotowana przez naszego artystę Jerzego Kamińskiego z Barłożna.

Następnego dnia odwiedzili uczestników wójt Gminy Skórcz Erwin Makiła i Józef Oller , którzy zapraszali wszystkich do odwiedzenia naszej gminy.

9 sierpnia ruszyliśmy o godzinie 9.30 polnymi drogami poprzez sołectwa Pączewo, Wolental i Kranek do Skórcza. W samym Skórczu czekał na nas Mirosław Ossowski, który przedstawił historię Skórcza i opowiadał, co ciekawego można zobaczyć. Po postoju ruszyliśmy dalej przez wsie Ryzowie i Mieliczki do Leśniczówki Czarne, czyli granicy naszej gminy Skórcz z Gminą Osiek. Tam zakończyła się trasa przez naszą gminę.

Było nam bardzo miło brać udział i gościć uczestników XII Rajdu Kociewsko-Borowiackiego zorganizowany przez Stowarzyszenie Bór.

J.K.

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz