sobota, 19 października 2013

IWONA WYSMUŁEK-ŚLIWA. Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

"Hej wesoło wom zagromy" - tak słowami pieśni ludowej pinczyńskie "Brzady" powitały gości na Gminnych Obchodach Dnia Edukacji Narodowej.

Obchody święta pracowników szkół i przedszkoli w tym roku odbyły się w zmienionej formie. Wszyscy spotkali się dnia 10 października 2013 roku na gali w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie. Na uroczystość przybył wójt gminy Zblewo Krzysztof Trawicki, przewodniczący Rady Gminy Janusz Trocha, radni gminy Zblewo, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, dyrektorzy placówek oświatowych gminy Zblewo, księża, pracownicy lokalnego samorządu, przewodniczący Rad Rodziców, nauczyciele, którzy w tym roku uzyskali awans zawodowy, a także ci, którzy zostali nagrodzeni Nagrodami Wójta oraz otrzymali nagrody Dyrektora Szkoły lub Przedszkola.

Uroczystość przygotowały dwie szkoły z naszej gminy: Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie oraz Zespół Szkół Publicznych w Bytoni. Galę poprowadzili nauczyciele pracujący w tych placówkach: Iwona Wysmułek-Śliwa oraz Marcin Piotrowski.

Po przywitaniu szanownych gości głos zabrał wójt Krzysztof Trawicki, który zwrócił uwagę na to, jak ważnym i trudnym w dzisiejszych czasach jest zawód nauczyciela. Składając najserdeczniejsze życzenia z okazji DEN poinformował także o tym, że 14 października 2013 roku podczas Wojewódzkiej Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Dworze Artusa w Gdańsku zostaną wręczone odznaczenia państwowe oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych tym zaszczytnym odznaczeniem znaleźli się także pracownicy naszej gminy: Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzyma pan Marek Mischke - dyrektor ZSP w Kleszczewie Kościerskim i pani Ewa Jędrzejewska - nauczyciel ZSP w Bytoni, zaś Medal Komisji Edukacji Narodowej zostanie wręczony pani Mirosławie Marks - nauczycielowi Gminnego Przedszkola w Zblewie oraz pani Annie Płoszyńskiej - kierownikowi ZEAPOW.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczycieli zarówno dyplomowanych jak i mianowanych. Pedagodzy, którzy zostali nauczycielami mianowanymi złożyli uroczyste ślubowanie. Tytuł nauczyciela dyplomowanego w tym roku otrzymała jedna osoba - pani Wioleta Grobelna z ZKiW Pinczyn - natomiast mianowanego cztery - pani Stefania Łukowska z ZSP w Zblewie, pani Anna Morawiec z ZKiW w Pinczynie, pani Bożena Nadolska z ZKiW w Pinczynie oraz pani Joanna Wesołowska z Gminnego Przedszkola w Zblewie.

Z okazji święta oświaty ciężką pracę nauczyciela docenił wójt Krzysztof Trawicki wręczając kolejny rok z rzędu Nagrody Wójta Gminy Zblewo. Wyróżnieni zostali dyrektorzy szkół: w Borzechowie pani Maria Tomana oraz w Kleszczewie Kościerskim pan Marek Mischke, a także nauczyciele: z Bytoni pani Natalia Formella, z Pinczyna pani Elżbieta Prześrut-Prądzińska oraz pani Alicja Kubik, ze Zblewa pani Aneta Jasielska oraz pani Ewa Ciecholewska-Litzau, z Gminnego Przedszkola w Zblewie pani Katarzyna Dembicka.


Na Gminne Obchody DEN przybyli także wszyscy dyrektorzy placówek oświatowych mieszczących się na terenie gminy Zblewo: ZSP w Borzechowie pani Maria Tomana, ZSP w Bytoni pan Tomasz Damaszk, ZSP w Kleszczewie Kościerskim pan Marek Mischke, ZKiW w Pinczynie pani Iwona Loroch, ZSP w Zblewie pani Lucyna Błaszak oraz dyrektor Gminnego Przedszkola w Zblewie pani Beata Cyrson. Wręczyli oni pracownikom swoich szkół i przedszkoli nagrody, w podziękowaniu za całoroczną owocną pracę na rzecz swojej placówki.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy oświaty oprócz aktów nadania awansu zawodowego, przyznanych nagród i wyróżnień otrzymali również kwiaty. O przerywniki muzyczne zadbali organizatorzy: ZKiW Pinczyn oraz ZSP w Bytoni. Na scenie wystąpili uczniowie tych szkół: zespół regionalny "Brzady" z Pinczyna oraz zespół wokalno-instrumentalny "Smile" z Bytoni. Po wręczeniu wszystkich nagród goście spotkali się przy kawie i swojskim cieście, gdzie mogli porozmawiać i podzielić się swoimi wrażeniami.
Iwona Wysmułek-Śliwa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz