sobota, 19 października 2013

Z notatnika IWONY SAWICKIEJ. Nauczyciel – mistrz, Bieg Kociewski, Piękny dar – ŻYCIE

Iwona Sawicka od I klasy gimnazjum uczęszcza na zajęcia koła dziennikarskiego w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Dziś jest uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie (ostatni rok) i fryzjerką pomagającą mamie w zakładzie fryzjerskim na Łapiszewie.Robi notatki reporterskie nt. życia ZSZNauczyciel z Zespołu Szkół Zawodowych zajął pierwsze miejsce!

Wojciech Tebecio, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim., zdobył Grand Prix polskich weteranów w grze pojedynczej mężczyzn w tenisie stołowym M40.


Mistrzostwa odbyły się w Lidzbarku Warmińskim 14-15 września 2013r. Udział wzięli uczestnicy z całej Polski w łącznej liczbie 130 osób. Pan Wojciech reprezentował Starogard Gdański, co robił to z wielkim powodzeniem, w efekcie zajmując pierwsze miejsce. Jego sukces sprawił nam, szkole i jej uczniom, wielką satysfakcję. Dla nauczyciela zapewne było to wielkie przeżycie. Sukcesy powodują, że codziennie rano pogodnie patrzymy na siebie w lustro i z większym zapałem chwytamy każdy dzień w garść. Gratulujemy Panu Wojtkowi i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.


Bieg Kociewski 2013

Dnia 5 października odbył się XXII Bieg Kociewski z Polpharmą. W biegu młodzieżowym wzięło udział 30 osób, w tym 9 uczestników to nasza młodzież - z Zespołu Szkół Zawodowych: Edyta Flak, Joanna Langowska, Bartosz Lubiński, Sebastian Stepunn, Remigiusz Litkowski, Radosław Litkowski, Dominik Szymczak, Michał Żabiński i Tomasz Wójcik. Ich opiekunem była pani Monika Piotrowska. Cieszymy się, że nasi, z ZSZ, byli wśródbiegaczy tak znaczącą grupą. W biegu głównym na 10 km wziął udział nasz uczeń Adam Reszka, a także wicedyrektor naszej szkoły Ireneusz Osowicki. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku więcej osób weźmie udział w tym biegu i z sukcesem dobiegnie do mety.


Piękny dar - ŻYCIE! 13 Październik

Jak cenne jest ludzkie życie? Jaką wartość ma dobre serce i chęć niesienia pomocy innym?

13 października to Ogólnopolski Dzień Dawców Szpiku. Tłumy dorosłych - do 50 lat - zmierzają dziś do Starogardzkiego Centrum Kultury, aby zostać dawcami. Rzec można, zdążają z niezwykle pięknym darem - życiem dla kogoś. Akcja przebiega w Starogardzie z rozmachem. Widać plakaty, ulotki, bilbordy i dziesiątki wolontariuszy chodzących po mieście i zachęcających do pomocy. To wszystko, aby pomoc Marco - 18-letniemu chłopakowi, który zachorował na białaczkę, oraz innym, którzy również czekają na swojego nieznajomego brata. Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych idą wspólnie. W sumie - jak się później okaże - w Starogardzie 1036 osób stało się potencjalnymi dawcami, a w Polsce 5661 osób. Jesteśmy dumni, że tyle osób podjęło się pomóc innym. W imieniu wszystkich chorych dziękujemy za tak liczny udział w akcji.

Iwona Sawicka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz