poniedziałek, 7 października 2013

Z POLICJI. Śmierć pieszego na drodze, Pasażar z amfą, W czasie wolnym od służby...

STAROGARD GDAŃSKI - POSZUKIWANY PASAŻER Z AMFETAMINĄ W KIESZENI

Do policyjnego aresztu trafił 26-latek, który posiadał przy sobie środki odurzające. Pasażer zatrzymanego do kontroli drogowej volkswagena wyskoczył z auta i próbował uciekać. Mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu. Interweniujący w tej sprawie policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 19 gram amfetaminy i ponad 50 gram marihuany.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 17:00 w miejscowości Nowa Wieś Rzeczna. Interweniujący w tej sprawie kryminalni zauważyli jadącego volkswagena, którego pasażerem był poszukiwany przez policję mężczyzna.
Podczas zatrzymywania tego pojazdu do kontroli drogowej pasażer odpiął pasy bezpieczeństwa, otworzył drzwi, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. W czasie przeszukania okazało się, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego posiadał przy sobie 5 zawiniątek foli aluminiowej z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.
Ponadto kryminalni ustalili, że zatrzymany 26-latek posiada więcej środków odurzających. Mężczyzna ukrył je w jednej z altan na terenie ogródków działkowych. W czasie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 50 gram marihuany oraz 19 gram amfetaminy.
Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że jest on poszukiwany w celu odbycia 4,5 roku kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.
Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał już zarzuty. Po przesłuchaniu zgodnie z wcześniejszą decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

STAROGARD GDAŃSKI - W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO 2 LISTAMI GOŃCZYMI

Podczas minionego weekendu policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali osobę poszukiwaną 2 listami gończymi. 27-letni mężczyzna był również poszukiwany przez miejscową prokuraturę w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu. Zatrzymany przez kryminalnych starogardzianin trafił do aresztu śledczego.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, gdy przebywający na wolnym kryminalni zdobyli informację o poszukiwanej osobie.
Funkcjonariusze poinformowali swoich przełożonych o tym, że będą interweniować, a następnie udali się do mieszkania, w którym przebywał poszukiwany 27-latek. Mężczyzna został zatrzymany.
Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że jest on ścigany przez starogardzki sąd 2 listami gończymi za przestępstwo oszustwa. Dodatkowo miejscowa prokuratura wszczęła przeciwko niemu 2 poszukiwania w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu.
Schwytany przez kryminalnych mężczyzna został przekonwojowany do komendy, skąd trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na dalsze dyspozycje sądu.

WOLENTAL - PIESZY ZGINĄŁ NA DRODZE

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, jaki wydarzył się podczas minionego weekendu na drodze wojewódzkiej w miejscowości Wolental. Jadąca w kierunku Skórcza honda potrąciła pieszego. Obrażenia jakich doznał 59-letni mężczyzna okazały się śmiertelne.
W niedzielę około godz. 19:40 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o śmiertelnym wypadku drogowym, jaki wydarzył się w miejscowości Wolental na drodze wojewódzkiej nr 222. Na miejsce skierowano policjantów z Lubichowa i Skórcza.
Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze 24-latek kierujący samochodem marki Honda na nieoświetlonym zakręcie potrącił pieszego, który wbiegł na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Obrażenia jakich doznał 59-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego okazały się śmiertelne. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł.
Wiadomo już, że kierowca hondy był trzeźwy. Obecnie POLICJANCI wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33
www.starogardgdanski.policja.gov.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz