piątek, 18 października 2013

SZKOŁA W BORZECHOWIE BIŁA REKORD

W dniu 16 października 2013 roku obchodzony jest "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca" pod nazwą >>Restart a HeartProgram Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" dotarł do naszej szkoły kilka lat temu. Dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszystkie dzieci naszej szkoły mają szansę uczyć się udzielania pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.Dnia 17 października gościliśmy w szkole strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zblewie, pana Adriana Reszczyńskiego i pana Arkadiusza Marksa. Strażacy przybliżyli wszystkim uczniom oraz nauczycielom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy spotkania wzięli udział w pokazach ratowniczych, jak i warsztatach praktycznych pod okiem profesjonalistów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz