wtorek, 15 października 2013

STAROGARD GDAŃSKI – POLICJANCI URATOWALI DWIE NIETRZEŹWE OSOBY

Podczas jednej interwencji starogardzcy policjanci uratowali życie 31 i 51-letniemu mężczyźnie, którzy wcześniej razem pili alkohol. Młodszy topił się w rzece, a starszy w stanie znacznego upojenia alkoholowego leżał na skarpie w pobliżu koryta rzeki. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę nieopodal śluzy na rzece Wierzyca.
W minioną niedzielę około 2:40 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał telefoniczną informację o mężczyźnie, który wpadł do rzeki w pobliżu śluzy przy ulicy Hallera. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Na miejscu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który próbował wydostać się na brzeg. Miał on problemy z utrzymaniem równowagi. Co jakiś czas przewracał się i ginął pod powierzchnią wody. St. asp. Maciej Olejniczak-dzielnicowy tego rejonu natychmiast wskoczył do rzeki i odholował do brzegu topiącego się mężczyznę. Następnie wspólnie z innymi policjantami wyciągnął go z wody. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Był wyczerpany i wyziębiony.

Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili, że wyłowiony z rzeki 31-latek zanim wpadł do Wierzycy pił alkohol z innym mężczyzną. Jego poszukiwania również zakończyły się sukcesem. 51-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego leżał na skarpie w pobliżu koryta rzeki. Był tak pijany, że nie potrafił wstać o własnych siłach.

Policjanci udzielili im niezbędnej pomocy. Obaj mężczyźni wrócili do swoich domów. Jak wytrzeźwieją usłyszą zarzuty dotyczące spożywania alkoholu w miejscu publicznym.asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz