czwartek, 24 października 2013

Z POLICJI. KOMUNIKAT, WYDARZENIA - mtocyklista w drzewo, ukrywający się w kanapie, próba przekups

KOMUNIKAT POLICJI

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTWAMI WYŁUDZAJĄCYMI PIENIĄDZE

W połowie października br. policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie, w wyniku którego mieszkanka Starogardu Gdańskiego utraciła ponad 20 tys. zł. Kobieta stała się ofiarą przestępcy, którzy podszywając się za jej syna wyłudził znaczną kwotę pieniędzy...Podobnie działają przestępcy wykorzystujący metodę na tzw. "wnuczka". Oszuści dzwonią do swojej przyszłej ofiary i podają się za krewnego. Informują, że pilnie potrzebują większej gotówki, a po pieniądze przyślą swojego znajomego.
Ofiary oszustów przekazują w ten sposób całe swoje oszczędności, a niekiedy zaciągają również kredyty bankowe.
Policjanci apelują o ostrożność i czujność w kontaktach z obcymi. Gdy otrzymujemy telefoniczną prośbę o pomoc finansową dla krewnego zawsze powinniśmy sprawdzić czy faktycznie członek naszej rodziny pilnie potrzebuje gotówki. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powinniśmy natychmiast powiadomić policję.


STAROGARD GDAŃSKI - MOTOCYKLISTA UDERZYŁ W DRZEWO

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku drogowego, jaki wydarzył się przedwczoraj po południu w miejscowości Dąbrówka. W wyniku uderzenia w drzewo do szpitala trafił 25-letni motocyklista.

Przedwczoraj kilka minut przed godzina 17 policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty. Do zdarzenia doszło w miejscowości Dąbrówka.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu śledczych, jadący od strony Lubichowa motocyklista zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wiadomo już, że był trzeźwy.
Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

STAROGARD GDAŃSKI - POSZUKIWANY UKRYŁ SIĘ W KANAPIE

Policjanci z Lubichowa zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 37-latka. Mężczyzna ukrył się w tapczanie swojego znajomego. Zauważył go jeden z interweniujących policjantów. Mieszkaniec gminy Lubichowo został przekonwojowany do starogardzkiej komendy, skąd trafił za kratki aresztu śledczego.

Przedwczoraj wieczorem policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań w gminie Lubichowo. Z ich ustaleń wynikało, że ma tam ukrywać się poszukiwany przez starogardzki sąd 37-latek.
Drzwi otworzył jeden z domowników. Podczas rozmowy z właścicielem mieszkania policjanci zauważyli niedomkniętą kanapę. Po jej otworzeniu okazało się, że w skrzyni przeznaczonej na przechowywanie pościeli ukrył się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna.
Mundurowi ustalili i potwierdzili jego tożsamość. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Lubichowo jest poszukiwany przez sąd 2 nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego w celu odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże i niestosowanie się do wyroku sądu.
Ponadto 37-latek był poszukiwany przez miejscową prokuraturę w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu.
Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym, gdzie odbywać będzie karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności.
STAROGARD GDAŃSKI - NIETRZEŹWY KIEROWCA TIRA CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali 45-latka, który, aby nie stracić prawa jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, próbował przekupić funkcjonariuszy. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Niebawem śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty.

Do policyjnego aresztu trafił 45-letni kierowca tira, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna został zatrzymany przez starogardzką drogówkę za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Frank na drodze krajowej nr 22. Podczas kontroli drogowej interweniujący policjanci wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,88 promila w wydychanym powietrzu.
Aby uniknąć odpowiedzialności i nie stracić prawa jazdy, mieszkaniec Łotwy usiłował wręczyć funkcjonariuszom 370 euro łapówki. Zaraz po tym trafił do policyjnego aresztu. Niebawem kierowca tira stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33
www.starogardgdanski.policja.gov.pl
BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz