sobota, 12 października 2013

SPORT I ZABAWA. Weber Gniewskie Orły Szprudowo - Sokół Lubichowo

W Gniewie piłkę kochają chłopcy i dziewczynki!

Piątek 11.10.2013 r.

Piłka nożna to sport tylko dla chłopców? Nie w Gniewie! Tam na miejscowym Orliku swój inauguracyjny turniej rozegrała drużyna mieszana chłopców i dziewczynek KP SGCP Weber Szprudowo. W mini-turnieju udziały wzięły dwie drużyny Weber - żółci i czerwoni oraz Sokół Lubichowo. Dzieciom kibicowały oczywiście całe rodziny!

Wejście małych zawodników na boisko, a w tle hymn Ligi Mistrzów - tak rozpoczął się mini-turniej w niedzielne popołudnie na gniewskim Orliku. Pierwszy mecz odbył się pomiędzy drużynami Weber czerwoni-Sokół Lubichowo (1:3). W tym meczu pierwszą historyczną bramkę dla drużyny Weber zdobył Olaf Szulc. Kolejny mecz był "bratobójczą" walką pomiędzy Weber czerwoni a Weber żółci - drużyna czerwonych zwyciężyła 3:1. W ostatnim meczu Weber żółci przegrali 0 do 4 z Sokołem Lubichowo.
Liczy się gra, a nie wynik.

W przerwach pomiędzy meczami przygotowano zabawy dla całych rodzin. Ogłoszony został m.in. konkurs na nazwę gniewskiej drużyny. Wybrana została "Weber Gniewskie Orły Szprudowo" - pod tą dumną nazwą będzie funkcjonowała drużyna dziewczynek i chłopców. W przerwach pomiędzy meczami do wspólnej zabawy zaproszono także dorosłych - mamy i babcie musiały wykonać slalom z piłką pomiędzy słupkami, próbowały także wykonać rzut karny, a tatusiowie strzelali gole z połowy boiska do pustej bramki. Ponadto wybrane losowo mamy otrzymały kwiaty z próbkami keramzytu ogrodniczego.
Prezentacja drużyn Weber i Sokół Lubichowo.


Co było najważniejsze tego dnia? Nie wyniki, ale zabawa i sportowa rywalizacja. Dzieci bawiły się świetnie, a do grania w piłkę nie brakuje chętnych - zainteresowanie jest tak duże, że zostaną utworzone dwie grupy wiekowe: maluchy (5-7 lat) oraz starszaki (8-9 lat). Niebawem też drużyna zostanie zgłoszona do oficjalnych rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Trzymajmy kciuki za dziewczynki i chłopców z Gniewu i okolic! Kto wie, może i wyrośnie nam zawodnik na miarę Lewandowskiego lub Lewandowskiej?
Drużyna Weber czerwoni.


Specjalne podziękowania dla trenera drużyny Weber Gniewskie Orły Szprudowo - p. Grzegorza Połomskiego za poświęcony czas na przygotowanie tej imprezy.


O piłce, i o tym kto najlepiej gra, opowiadają Kornelia (lat 9) i Dawid (lat 8), zawodnicy drużyny Weber Gniewskie Orły Szprudowo.Kornelia

Dawid

Kto jest Twoim ulubionym piłkarzem?

Lewandowski

Ronaldo

Jaki jest Twój ulubiony klub?

Lechia Gdańsk

Real Madryt

Dlaczego lubisz piłkę nożną?

Bo lubię spotykać się z dziećmi i wspólnie się bawić

Bo lubię strzelać bramki

Kto namówił Cię do gry w piłkę?

tata

koledzy

Kto gra lepiej w piłkę nożną - chłopcy czy dziewczynki?

dziewczynki

chłopcy

Drużyna Weber żółciJak na prawdziwy mecz przystało były emocje i wierni kibice - rodzice. Na pierwszym planie - trener Grzegorz Połomski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz