niedziela, 6 października 2013

MIRELA TRAWICKA. Podsumowanie Projektu "Myśliwi Dzieciom"

Dnia 6.09.2013 roku w "Fabryce sztuk" w Tczewie odbyło się wręczenie nagród za realizację zadań zawartych w programie "Myśliwi dzieciom". Komisja Kultury Łowieckiej ORŁPZŁ w Gdańsku przyznała naszej szkole i Kołu Łowieckiemu "Ryś" z Gdańska III miejsce. Na uroczystość przybyli reprezentanci 9 szkół z województwa pomorskiego. Wszyscy współpracowali z różnymi kołami łowieckimi lub nadleśnictwami. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów pod opieką p. H. Jankowskiej i p. Mireli Trawickiej...


Cały program polegał na wykonywaniu ściśle określonych zadań w ciągu roku szkolnego 2012/2013. Nam udało się zrealizować następujące zadania: pozalekcyjne zajęcia dydaktyczne w trzech grupach wiekowych, zbiórkę kasztanów, konkurs plastyczny, apel, spotkanie z myśliwymi. Wszystko we współpracy z przedstawicielami Koła Łowieckiego "Ryś" w Gdańsku. W zajęciach wzięło udział 60 uczniów. Wszyscy pojadą pod koniec września na wycieczkę do Szymbarku.


Wręczenie nagród odbyło się w czasie obchodów 90. rocznicy Polskiego Związku Łowieckiego. Wraz z innymi uczestnikami tej uroczystości mieliśmy okazję zwiedzić wystawy oraz zbiory Muzeum, rynek i zabytki Tczewa. Wysłuchaliśmy koncertu muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu "Hubertus Brass".

Udział w tym programie pomógł uczniom lepiej zrozumieć rolę, jaką odgrywają myśliwi w przyrodzie. To nie tylko człowiek, który poluje na zwierzęta, ale ktoś, kto je dokarmia i dba o równowagę w łańcuchach pokarmowych danego regionu.

Mirela TrawickaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz