czwartek, 10 lipca 2014

MIRELA TRAWICKA. Podsumowanie zbiórki kasztanów 2013/2014


23 czerwca 2014 roku w szkole w Kleszczewie Kościerskim odbył się apel, na który przybyli przedstawiciele Koła Łowieckiego "Ryś" w Gdańsku. Celem ich wizyty było podsumowanie zbiórki kasztanów i wręczenie nagród.

Gości powitał dyrektor szkoły Marek Mischke i oddał głos gościom. Podsumowanie poprowadził pan Jędrzej Rataj. Podziękował za współpracę i opowiedział uczniom, czym zajmują się myśliwi, dlaczego organizowane są zbiórki kasztanów i jakie to ma znaczenie dla zwierząt. Potem przeprowadził krótki konkurs wiedzy o zwierzynie łownej i myślistwie. Za każdą poprawną odpowiedź nagradzał uczniów drobnymi upominkami. Na koniec stwierdził, iż nasi uczniowie posiadają dużą wiedzę z tego zakresu i chwalił ich za to. Następnie zostały wręczone nagrody za udział w zbiórce kasztanów.


W tym roku szkolnym nasi uczniowie zebrali łącznie 3597 kilogramów kasztanów. Dla upamiętnienia tego faktu pan dyrektor otrzymał plakietkę z ilością uzbieranych kasztanów. W konkursie udział wzięło 40 uczniów. Wszyscy otrzymali nagrody. Najwięcej kasztanów uzbierali:

I miejsce - Julita Szablewska, kl. VI - 800 kg, II - Miłosz Borkowski, kl. I - 600 kg, III - Przemek Pilarski, kl. II - 300 kg, IV - Sandra Szadkowska, OB- 264 kg, V - Arek Szablewski, kl. II - 215 kg, VI - Szymon Balicki.

Apel był bardzo uroczysty. Mogliśmy posłuchać utworów granych na rogu myśliwskim w wykonaniu przedstawicielki koła. Utwory grano dla wszystkich, jak też dla poszczególnych laureatów konkursu. Nagrody uczniom wręczał skarbnik Koła Łowieckiego.

Na zakończenie uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zostali zaproszeni do zbiórki kasztanów w przyszłym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy myśliwym za współpracę i tak okazałe prezenty.

Mirela Trawicka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz