czwartek, 10 lipca 2014

ZENON NIEMCZYK. Wędkowali w Starym Lesie i Mylofie


W czerwcu Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Pinczynie wraz z wójtem Gminy Zblewo Krzysztofem Trawickim zorganizowało dwie imprezy rekreacyjno-wędkarskie.

Pierwsza z nich odbyła się 1 czerwca 2014r. nad jeziorem w Starym Lesie. Były to zawody wędkarskie dla dzieci i ich rodziców pod hasłem: "O moją pierwszą rybę!". W zawodach wzięło udział 15 uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: 10-12 i 13-15-latków.

Cieszy nas bardzo fakt, że w zawodach uczestniczyło 5 dziewcząt, a mówią, że wędkarstwo to tylko męski sport!

Zawody były podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to łowienie ryb, druga to konkurencje sprawnościowe, m.in. rzucanie do celu z wykorzystaniem tarczy Arynberga

I miejsce w młodszej grupie wiekowej zajął Szymon Munikowski, natomiast w grupie starszej zawody wygrał Przemysław Świerkowski. Każdy z uczestników otrzymał nagrody i upominki.

Spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Kolejną imprezą, która została zorganizowana w dniu 29 czerwca 2014r. To Gruntowe Zawody o Puchar Wójta Gminy Zblewo, które odbyły się na rzece Brda w Mylofie. Gościem zawodów był wójt Gminy Zblewo Krzysztof Trawicki.

W zawodach uczestniczyło 23 członków koła wędkarskiego oraz 3 uczestników w wieku juniorskim.

Po wylosowaniu stanowisk łowiskowych rozpoczęła się rywalizacja wędkarzy, która trwała cztery godziny. Po upływie tego czasu wszyscy zebrani wzięli udział we wspólnym ognisku z pieczeniem kiełbasek i degustacją wędzonych ryb.

Następnie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez wójta Gminy Zblewo Krzysztofa Trawickiego i prezesa PZW Pinczyn Janusza Sobiechowskiego.

Zwycięzcami okazali się: w grupie młodzieżowej - Wojciech Jastrzębski, a w grupie seniorskiej - p. Jerzy Urban. Na tym zawody zakończyły się.

Zarząd Koła PZW Pinczyn składa serdeczne podziękowania wójtowi p. Krzysztofowi Trawickiemu za pomoc w organizacji obu imprez plenerowych i objęcia ich patronatem.

Nie możemy doczekać się kolejnych takich spotkań wędkarskich w miłej atmosferze, w otoczeniu przyrody.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz