wtorek, 29 lipca 2014

PASAŻER W BAGAŻNIKU, INNI NA MATERACU. KRONIKA POLICYJNA. 28.07.2014.

Zanim przejdziemy do kroniki policyjnej, kilka zaskakujących wydarzeń.


STAROGARD GDAŃSKI- NIETRZEŹWY KIEROWCA PRZEWOZIŁ PASAŻERA W BAGAŻNIKU

Policjanci z Posterunku w Zblewie zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę volkswagena, który przewoził pasażera z nogami w bagażniku. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy oraz dokumentów od pojazdu. W najbliższym czasie 48-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz niezgodne z przepisami przewożenie pasażera.

W miniony poniedziałek około godz. 16:20 policjanci ze Zblewa zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca i pasażerowie nie korzystali w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali to auto do kontroli drogowej. Dodatkowo okazało się, że jedna z podróżujących tym pojazdem osób siedziała na rozłożonej tylnej kanapie z nogami w bagażniku.

W czasie rozmowy z 48-letnim kierowcą funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Kierowca polo nie posiadał przy sobie prawa jazdy oraz dokumentów od pojazdu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz niezgodne z przepisami przewożenie pasażera.


STAROGARD GDAŃSKI - PODRÓŻOWALI NA MATERACU, KIERUJĄCA STANIE PRZED SĄDEM

Policjanci ze Skórcza wczoraj zatrzymali do kontroli drogowej 29-letnią mieszkankę powiatu sztumskiego. Kobieta w części ładunkowej dostawczego mercedesa przewoziła 8 pasażerów. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.

27.07 po południu dyżurny ze starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące przewożenia osób w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant ustalił markę, numer rejestracyjny oraz drogę i kierunek, w którym poruszało się auto nieprawidłowo przewożące pasażerów.

Na miejsce skierowano policjantów ze Skórcza i funkcjonariuszy starogardzkiej drogówki, którzy podczas patrolu zauważyli odpowiadające opisowi auto. W czasie kontroli zatrzymanego mercedesa okazało się, że w przedziale ładunkowym, na materacu podróżuje 8 osób, w tym piątka dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Miejsce, w którym przebywali pasażerowie nie posiadało siedzisk oraz pasów bezpieczeństwa. Policjanci uniemożliwili kierującej mercedesem kontynuowanie dalszej jazdy.

Policjanci po raz kolejny przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przy przewożeniu pasażerów. Należy pamiętać o tym, że to kierowca bierze na siebie odpowiedzialność za osoby, które zabiera do swojego auta.


STAROGARD GDAŃSKI - TYMCZASOWY ARESZT ZA ROZBÓJ

3 miesiące aresztu za rozbój, to efekt pracy funkcjonariuszy ze Starogardu Gdańskiego. Policjanci z tej jednostki zatrzymali podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa 26-latka. Mężczyzna w ubiegłym tygodniu, wyrwał kobiecie torebkę i zabrał pieniądze. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

28.07 starogardzki sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 26-letniego starogardzianina, który jest podejrzany o dokonanie rozboju. Mężczyzna został zatrzymany przez miejscowych funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na ulicy Chojnickiej w Starogardzie Gdańskim. Jak ustalili policjanci sprawca zabrał kobiecie torbę, z której wyjął banknot o nominale 100 zł.

Zaalarmowani o tym zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali jego sprawcę. Starogardzianin trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali utracone w wyniku rozboju pieniądze.

Mężczyzna został przekonwojowany do aresztu śledczego, gdzie przez najbliższe 3 miesiące będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.


Starogard Gdański dnia 28.07.2014r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 20.07.2014 godz. 00:00 do 28.07.2014 godz. 00:00

ROZBOJE


19.07.2014 godz. 23:21, SKARSZEWY ul. KOŚCIUSZKI
Policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności mieszkanki powiatu starogardzkiego dokonał kradzieży telefonu komórkowego oraz 20 zł. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

25.07.2014 godz. 21:27, STAROGARD GD. ul. HALLERA
F-sze z patrolówki zatrzymali w bezpośrednim pościgu 26-latka, który po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności mieszkanki powiatu starogardzkiego dokonał kradzieży 100 zł. Policjanci odzyskali utracone pieniądze.

KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM

14.07.2014 godz. 22:00, KLONÓWKA,
Kryminalni ze Starogardu Gd. zatrzymali mężczyznę, który włamał się do budynku mieszkalnego skąd dokonał kradzieży kosy spalinowej oraz mieszadła do betonu, czym spowodował straty w wysokości 1500 zł.


NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

21.07.2014 godz. 07:40, LINOWIEC,
Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali Mateusza W. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwości - 0,43 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

25.07.2014 godz. 19:40, SKARSZEWY ul. KOŚCIUSZKI
Policjanci z drogówki zatrzymali Henryka L. (zam. pow. starogardzki), który kierował fordem w stanie nietrzeźwym 0,51 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

21.07.2014 godz. 18:00, ZIMNE ZDROJE,
Funkcjonariusze z Lubichowa zatrzymali kierującego motorowerem, który przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,89 mg/l.

25.07.2014 godz. 13:20, WYCINKI,
Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali Pawła M. (zam. pow. starogardzki), który kierował ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwym 0,86 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

25.07.2014 godz. 16:35, STAROGARD GD.
Kryminalni zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, który posiadał przy sobie 2,1 gr amfetaminy.


WYPADKI DROGOWE

21.07.2014 godz. 11:20, STAROGARD GD. ul. OWIDZKA
kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, gdzie doszło do wywrócenia pojazdu. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

21.07.2014 godz. 15:40, STAROGARD GD. ul. ZBLEWSKA
Kierujący skodą na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu potrącił rowerzystę. Kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na miejscu wykonano czynności z udziałem technika kryminalistyki. Uczestnicy trzeźwi.

23.07.2014 godz. 06:29, DĄBRÓWKA ul. STAROGARDZKA
Kierująca seatem zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z osobowym oplem. Osoby kierujące pojazdami zostały przewiezione do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

25.07.2014 godz. 16:11, STAROGARD GD. ul. UNII EUROPEJSKIEJ
Małoletni rowerzysta podczas manewru wymijania zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z przeciwka rowerzystką. Do zdarzenia doszło na oznakowanej ścieżce rowerowej. Uczestnicy zostali przewiezieni do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że byli trzeźwi.

27.07.2014 godz. 19:23, MOŚCISKA,
Kierujący volkswagenem na prostym odcinku drogi zjechał z jezdni i uderzył w barierę ochronną. W wyniku wypadku kierujący oraz pasażer samochodu doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący trzeźwy.

st. asp. Marcin Kunka
Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz