poniedziałek, 7 lipca 2014

Z POLICJI. WYPADEK DROGOWY Z UDZIAŁEM TURYSTYCZNYCH GOKARTÓW

Policjanci ze Skarszew wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego jaki wydarzył się w sobotę wieczorem w pobliżu Skarszew. Kierowca audi wjechał w dwóch młodych mężczyzn, którzy jechali gokartami na pedały. Poszkodowani trafili do starogardzkiego szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że jeden z nich był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 20 w Skarszewach na ulicy Starogardzkiej. Dyżurny, który otrzymał zgłoszenie, skierował w ten rejon funkcjonariuszy z miejscowego posterunku. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili wstępne okoliczności wypadku, a policyjny technik wykonał zdjęcia i szkic sytuacyjny. Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że 23-letni kierowca audi próbował otworzyć schowek po stronie pasażera. W tym celu wyjął kluczyki ze stacyjki, co doprowadziło do zablokowania układu kierowniczego. Mieszkaniec powiatu tczewskiego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewą stronę drogi, gdzie na ścieżce rowerowej zderzył się z 21 i 25-latkiem, którzy poruszali się turystycznymi gokartami na pedały.

Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników tego zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca audi był trzeźwy. U 25-letniego kierowcy gokarta policjanci stwierdzili ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznało dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego, którzy kierowali gokartami. Trafili oni do szpitala. Policjanci za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymali kierowcy audi jego prawo jazdy. Mężczyzna otrzymał również pokwitowanie za dowód rejestracyjny, który został zatrzymany w związku z wypadkowymi uszkodzeniami pojazdu. Spowodowanie wypadku drogowego jest zagrożone karą więzienia do lat 3.

asp. Marcin Kunka
Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz