poniedziałek, 28 lipca 2014

STAROGARD GDAŃSKI – POWIATOWE OBCHODY 95 ROCZNICY POWSTANIA POLICJI

Liczne awanse, medale oraz odznaczenia wręczano w piątek 25 lipca w auli Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Na wyższe stopnie służbowe awansowało 64 funkcjonariuszy. W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni goście i przedstawiciele administracji samorządowej oraz zaprzyjaźnione służby mundurowe.

Powiatowe obchody Święta Policji są stałym punktem cyklicznych uroczystości odbywających się w powiecie starogardzkim. W tym roku podczas uroczystej akademii uczczono 95. rocznicę powstania polskiej Policji, która powołana została 24 lipca 1919 roku. Był to wyjątkowy jubileusz i dzień szczególnie ważny dla policjantów i pracowników policji.

Obchody tego jubileuszu były okazją do mianowania, odznaczenia i wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo gości i mieszkańców powiatu starogardzkiego. Słowa podziękowania skierowane zostały również do pracowników policji, przedstawicieli samorządów terytorialnych, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości oraz służb, które na co dzień wspierają działania funkcjonariuszy starogardzkiej komendy.
Wręczone zostały medale za długoletnią służbę oraz odznaki dla zasłużonych policjantów, a na wyższe stopnie awansowało 64 funkcjonariuszy starogardzkiej komendy.
Odznaczenia wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku - insp. Czesław Koszykowski i Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim - insp. Mirosław Czarnecki.

W imieniu wyróżnionych i awansowanych funkcjonariuszy głos zabrał asp. Krzysztof Kaczkowski - policjant zespołu dyżurnych, który podziękował przełożonym za codzienną współpracę i okazane zaufanie.
Od godz. 12 do godz. 13 budynek miejscowej komendy był otwarty dla osób, które chciały bliżej przyjrzeć się codziennej pracy mundurowych. Policjanci zaprezentowali swój sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Odwiedzający mogli również wejść do "niebieskiego pokoju", zasiąść za kierownicą radiowozu oraz zobaczyć pomieszczenia, w których na co dzień pracują miejscowi stróże prawa.
asp. Marcin Kunka

Oficer Prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz