czwartek, 10 lipca 2014

STAROGARD GDAŃSKI – POLICYJNE DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ

Na terenie powiatu starogardzkiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim przeprowadzili działania "Prędkość". Podczas tej akcji, która miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, funkcjonariusze interweniowali przede wszystkim wobec kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.


8 lipca br. na drogach powiatu starogardzkiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję pod nazwą "Prędkość". W trakcie działań funkcjonariusze wyposażeni w wideo rejestrator samochodowy oraz ręczne mierniki prędkości zatrzymywali między innymi kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.
Podczas prowadzonych kontroli policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci.


W czasie trwających działań, dwunastu policjantów z drogówki zatrzymało do kontroli ponad 120 kierujących. Funkcjonariusze nałożyli 48 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Wtorkowa akcja znalazła swoje odzwierciedlenie w bezpieczeństwie na drogach powiatu starogardzkiego. Tego dnia miejscowi policjanci nie odnotowali żadnego wypadku oraz ani jednej kolizji drogowej.

asp. Marcin Kunka
Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz