piątek, 2 kwietnia 2004

Komputeryzacja w gminie

Podobne badania przeprowadziliśmy trzy lata temu w Godziszewie, Kleszczewie, Osieku i Kaliskach. Wtedy w niektórych miejscowościach komputery można było policzyć na palcach jednej ręki, a internet był bardzo odległym marzeniem. Wyniki, jakie zebrały dziewczyny w gminazjum w Pączewie, nas zaskoczyły

Przeprowadziłyśmy w naszej szkole - Publicznym Gimnazjum w Pączewie (gm. Skórcz) - ankietę na temat posiadanych przez uczniów komputerów oraz dostępu do internetu. Sprawdziłyśmy, ile osób ma telefon stacjonarny i komórkowy.

Badania wykazały, że najwięcej komputerów posiadają uczniowie z Wolentala (aż 65 procent ankietowanych). Na drugim miejscu jest Pączewo (55 procent), na trzecim Barłożno (47 procent). Potem są: Czarnylas (45 procent), Mirotki (29 procent) oraz Wielki Bukowiec (28 procent). W Wolentalu 8 procent posiadających komputer w domu ma dostęp do internetu (wszyscy łącze modemowe). W Pączewie aż 25 procent (też wszyscy modemowe), w Czarnymlesie 10 procent (połowa łącze stałe), w Wielkim Bukowcu 9 procent (z czego jedna trzecia ma łącze stałe). W Mirotkach nikt nie posiada dostępu do internetu.

Najwięcej telefonów stacjonarnych jest w Wielkim Bukowcu, bo ma je 88 procent uczniów. W Wolentalu - 84 procent, w Pączewie - 80 procent, w Mirotkach 79 procent, w Czarnymlesie 60 procent, zaś w Barłożnie 59 procent. I telefon komórkowy. Najwięcej mają ich uczniowie z Czarnegolasu i Pączewie (80 procent). Następnie jest Wielki Bukowiec (69 procent), Wolental (68 procent), Barłożno (67 procent) oraz Mirotki (36 procent).

Opracował zespół: Iwona Mazurowska, Kamila Kośmińska, Ewelina Krzyżanowska i Małgorzata Kowalewska (na zdjęciu)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz