czwartek, 22 kwietnia 2004

Konkurs plastyczny-22.04.2004

W Zespole Szkół Publicznych w Bytoni w czwartek jury w składzie Bernard Damaszk, Barbara Fierka, Marlena Barca i Honorata Trocha - Rzepkowska (wszyscy pedagodzy z poszczególnych szkół w gminie) i Marek Draws - dyr. GOK-u w Zblewie wybierało najlepsze prace plastyczne w konkursie plastycznym na temat projektu "Znaczka życzliwości" (tematyka -szkoła bez agresji i przemocy).
-
Znaczek życzliwości

Jest to już drugi konkurs gminny plastyczny w tym roku. Pierwszy był na temat "Świat bez uzależnień" - mówi Bernard Damaszk. - Tematyka ta wynika ze szkolnych programów profilaktycznych. Nim te prace powstały, niektórzy wychowawcy i nauczyciele plastyki przeprowadzili pogadanki.
Prace plastyczne, efekt wyobraźni dzieci, na drugi konkurs wpłynęły w dwóch kategoriach: w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum. Nim trafiły przed komisję gminną, odbył się konkurs w każdej klasie pięciu szkół w gminie, a mianowicie w Kleszczewie, Zblewie, Borzechowie, Pinczynie i Bytoni.
Jurorzy w finale oceniali 20 prac wykonanych technika dowolną.
W kategorii szkoła podstawowa pierwsze miejsce zdobyła praca Aleksandry Herman (kl. VI w Bytoni), II- praca Błażeja Kośnika (kl. III Zblewo), trzecie - praca Sandry Wolf (kl. II Bytonia), wyróżnienie - Dorota Januszewska (kl. III Bytonia). Gimnazjum - I miejsce praca Joanny Wildmann (kl. III Bytonia), II m. - Monika Grubba (kl. I Pinczyn), III - Malwina Gołuńska (kl. II Zblewo) i wyróżnienie Marlena Umerska (kl. II Zblewo).
Nagrodzone i wyróznione prace będzie można oglądać w Gminnym Osrodku Kultury w Zblewie.
(wk)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz