niedziela, 16 maja 2010

Bytonia. IX Ponadgminny Konkurs Interdyscyplinarny CZAR PAR

Pod hasłem ZWIERZĘTA w Publicznej Szkole Podstawowej im. E. Dywelskiego w Bytoni 30 kwietnia odbył się IX Ponadgminny Konkurs Interdyscyplinarny CZAR PAR.

Na konkurs przybyło 20 uczestników z 10 placówek. Oprócz szkół z Gminy Zblewo w konkursie wzięli udział również przedstawiciele szkół z Czarnej Wody, Kalisk, Pieców, PSP nr 1 oraz PSP nr 3 w Starogardzie Gd.
Uczniowie szóstych klas mieli możliwość parami sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności z zakresu przyrody, ekologii, matematyki i języka polskiego. Zadania znajdowały się na 13 stanowiskach w budynku szkoły oraz na pobliskiej ścieżce dydaktycznej. Ciekawym elementem było odnalezienie tropu "uwięzionych zwierząt" (groźnie brzmiące określenie oznaczało ukryte na leśnej polanie… maskotki). Aby pomóc pluszowym czworonogom strzeżonym przez tygrysa (uczennica w przebraniu), należało w jak najkrótszym czasie dotrzeć na polanę, rozwiązując zadania na czterech stanowiskach. W nagrodę każdy uczestnik
otrzymał "uwolnioną" maskotkę.
Dużo zabawy dostarczyła konkurencja polegająca na wyłowieniu wędką trzech kartek z przysłowiami. Jedna osoba z pary miała za zadanie pokazać za pomocą kalamburu treść znanych przysłów o zwierzętach, a druga - odgadnąć.
A oto nasi zwycięzcy:
I miejsce: Katarzyna Turzyńska i Szymon Tylkowski z PSP Nr 1 w Starogardzie Gd.,
II miejsce: Ewa Makowska i Wiktoria Wodzikowska z PSP Nr 3 w Starogardzie Gd.
III miejsce Agnieszka Dorawa i Angelika Głogowska z PSP w Bytoni.
Organizacja konkursu kolejny raz była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Zblewo, za co organizatorzy składają wyrazy podziękowania.
Barbara Kamysz

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz