wtorek, 4 maja 2010

LLKS Smętowo Graniczne. Worek medali ze słońcem w tle!

Ostatni kwietniowy weekend (24-25 kwiecień) obfitował w bardzo wiele pozytywnych dla naszego klubu wiadomości. Trzynaście medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe to piękny dorobek smętowskich lekkoatletów, rywalizujących przy pięknej słonecznej pogodzie w różnych zakątkach Pomorza - Człuchowie, Żukowie, Kamionce i Barłożnie.

Nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle emocjonująco, szczególnie po bardzo dobrym występie powracającej do swojej dyspozycji sprzed 2 lat biegaczki Dominiki Nowakowskiej,
reprezentującej od tego sezonu barwy LLKS-u Smętowo.

Człuchów
Silna grupa naszych reprezentantów, mająca kwalifikację na finał Wojewódzki Igrzysk i Gimnazjady w biegach przełajowych startowała w sobotnie popołudnie w Człuchowie. Najlepiej spisała się Dagamra Openkowska w biegu dziewcząt kl. V-VI na dystansie 1km, zajmując wysokie VII m-ce.
W tej samej kat. chłopców Przemek Warzonkowski zajął XIV pozycję. Wśród gimnazjalistek dobrą lokatę zajęła Dominika Kazubowska przybiegając na metę na XIII m-cu. Niestety lekki uraz, którego tuż po starcie doznała Daria Kufta wykluczył ją z dalszej rywalizacji. Jako jedyny z grona chłopaków Tomasz Kotowski przybiegł na metę jedenasty!
Wszystkie rezultaty są bardzo obiecujące w perspektywie rywalizacji w starszych kategoriach wiekowych.

Kamionka
Tego samego dnia reszta biegaczy wzięła udział w corocznie organizowanych Diecezjalnych
Mistrzostwach w biegach przełajowych w Kamionce, które od wielu lat organizuje ks. Andrzej Taliński. Po zwycięstwa w swoich kategoriach sięgnęli: Kinga Mollus, Dawid Went oraz Dawid Jedwabnik. Zaznaczyć trzeba, że dla tej trójki były to pierwsze zwycięstwa odkąd rozpoczęli swoją przygodę z Królową Sportu.

Żukowo
W Żukowie żadnych szans rywalkom nie dała będąca w świetnej formie Dominika Nowakowska.
Startująca w biegu na 6km zwyciężyła z kilkusetmetrową przewagą. W biegach młodzieżowych kolejne zwycięstwa odnieśli: Dawid Jedwabnik i Dawid Went. Daria Kufta i Dagmara Openkowska stanęły w swoich biegach na drugim stopniu podium. W biegu gimnazjalistek kolejny sukces odniosła Kinga Mollus, ulegając tylko Natalii Dzienniak z Lubichowa oraz klubowej koleżance Darii.
Barłożno.

Także podczas kolejnej edycji biegu ulicznego pamięci Senatora Feliksa Bolta w Barłożnie zaznaczyliśmy wyraźną obecność zdobywając wysokie miejsca w rywalizacji. Gimnazjaliści
Dominika Kazubowska i Tomasz Kotowski wywalczyli kolejno III i II miejsca. W biegu chłopców
bardzo dobry występ zaliczył Wojciech Braun z Kamionki, zdobywając IV m-ce. Na wyróżnienie zasługuje Adrian Kozłowski, który swój bieg w kat. szkół podstawowych ukończył na wysokim II m-cu.

Wszystkim zawodnikom składamy wielkie gratulacje! Niżej prezentujemy raz jeszcze wyniki
z wszystkich naszych sportowych wojaży. Dziękujemy za pomoc organizacyjną rodzicom i
członkom zarządu klubu w transporcie na poszczególne zawody.