poniedziałek, 3 maja 2010

Po Pomorskiem Forum Lokalnych Organizacji Turystycznych

Tczew, 30 kwietnia 2010 r.

W dniach 27-28 kwietnia w kociewskim Starogardzie Gdańskim odbyło się już
VIII Pomorskie Forum Lokalnych Organizacji Turystycznych. Jego organizatorem było miasto Starogard Gdański oraz LOT KOCIEWIE. Współorganizatorem była Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Podczas dnia pierwszego dyskutowano na tematy związane z współpracą na linii PROT-LOT-y oraz dzielono się doświadczeniem związanym z możliwościami promocji atrakcji turystycznych całego województwa. LOT KOCIEWIE w osobie Dyrektora Biura, Piotra Kończewskiego, przedstawiła informacje o swoich wewnętrznych działaniach, natomiast PROT omówiła przedsięwzięcia w ramach Turystycznej Kampanii Promocyjnej Województwa Pomorskiego. Dyrektor Departamentu Turystyki Województwa Pomorskiego, Marta Chełkowska wraz ze swoimi pracownikami przedstawiła stan prac związanych z Zintegrowanym Systemem Informacji Turystycznej (popularne infokioski). Ustalono m.in. zmianę wielkości infokiosków, ich lokalizację oraz system zarządzania.

W drugiej części spotkania goście z całego województwa oraz, co ważne,
z województw sąsiednich wymieniali się spostrzeżeniami z przygotowań
do rozpoczynającego się sezonu turystycznego. Była to również świetna okazja do zapoznana się z ofertą turystyczną pobliskich regionów.

Po części konferencyjnej uczestnicy Forum mieli możliwość poznania królewskiego miasta nad Wierzycą z całkiem innej strony... Wycieczka do Destylarni Sobieski była jedną z niewielu okazji zobaczenia produkcji wódki, co dla większości uczestników było bardzo ciekawym doświadczeniem. Duża atrakcją okazał się również mecz I-ligowego zespołu koszykówki SKS Polpharma Starogard z AZS Koszalin (wygrany!). Sport na najwyższym poziomie i zaawansowana produkcja ważna dla polskiej gospodarki - i to wszystko tu u nas, na Kociewiu. Wieczorem sporo emocji wzbudził koncert zespołu Jordan z elementami kociewskiego reggae.

Dzień drugi upłynął na poznawaniu Kociewia na 4 Kopyta... W gościnnym Stadzie Ogierów pod Starogardem uczestnicy Forum szkolili się w karmieniu, czyszczeniu, siodłaniu koni oraz, co odważniejsi, jeździe. Dla kilku z nich okazało się to pierwszym spotkaniem z tymi przyjaznymi zwierzętami, a dla wszystkich była to nieoceniona możliwość zapoznania się z potencjałem turystyki konnej.


Wszystkich szczegółowych informacji udzieli oraz wiele materiałów przekaże:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej

Ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. (58) 531 37 41

info@kociewie.eu

www.lot.kociewie.eu

www.ekociewie.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz