piątek, 14 maja 2010

POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY CHCIAŁ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO. INNE

Starogard Gd. 13.05.2010r.

POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY CHCIAŁ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO


Minionej nocy Policjanci z komendy w Starogardzie Gdańskim uratowali życie 23-letniemu mieszkańcowi powiatu starogardzkiego. Mężczyzna zadzwonił na telefon alarmowy informując, że odbierze sobie życie. Dzięki natychmiastowej reakcji służby dyżurnej policjanci zdążyli dojechać na miejsce i odciąć wiszącego mężczyznę. Po skutecznej reanimacji mężczyzna trafił do szpitala, gdzie otoczono go specjalistyczną opieką.

Wczoraj kilka minut przed północą na telefon alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że się powiesi.

Negocjujący z desperatem policjant próbował zdobyć jak najwięcej informacji, które pomogłyby ustalić, gdzie obecnie może znajdować się przyszły samobójca. Dyżurny starał się jak najdłużej utrzymywać kontakt telefoniczny z dzwoniącym na policję mężczyzną.

Gdy jeden z policjantów prowadził rozmowę drugi z dyżurujących funkcjonariuszu aby nie tracić czasu zadzwonił na pogotowie ratunkowe prosząc o przygotowanie karetki i zespołu ratunkowego do ewentualnego wyjazdu.

Podczas kilkuminutowej rozmowy policjanci zdobyli informacje, dzięki którym w policyjnej bazie danych udało się ustalić dane personalne rozmówcy. Do jego miejsca zamieszkania natychmiast wysłano radiowóz pogotowia policyjnego.

Po kilkuminutowej rozmowie mężczyzna rozłączył się.

Gdy policjanci weszli do budynku, z którego dzwonił mężczyzna usłyszeli niepokojące odgłosy. Gdy wbiegli na strych zauważyli wiszącego człowieka.

Interweniujący funkcjonariusze odcięli pętlę i natychmiast przystąpili do reanimacji, dzięki której mężczyzna odzyskał przytomność i regularny oddech.

23-latek został przewieziony do szpitala, gdzie otoczono go specjalistyczną opieką.

Czterech policjantów ze starogardzkiej jednostki chroniąc zdrowie i życie ludzkie wypełniło dzisiejszej nocy jedno z podstawowych zadań Policji.Starogard Gd. dnia 14.05.2010r.


DACHOWAŁ Z PROMILEM


Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego volkswagena, który wczoraj wieczorem dachował w miejscowości Lubiki. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie posiadał prawa jazdy, a samochód którym kierował został doszczętnie zniszczony. Niebawem 20-latek stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj kilka minut po godz. 22.00 policjanci z Kalisk otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się w miejscowości Lubiki.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 20-letni kierowca volkswagena jadąc od strony Czarnej Wody na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. Samochód, którym kierował mężczyzna został kompletnie zniszczony.

Podczas badania alkomatem okazało się, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego jest nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono ponad promil alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

W wyniku tego zdarzenia kierowca passata trafił do szpitala.

Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowcą odpowie również za jazdę bez wymaganych uprawnień. Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości 500 zł.


Starogard Gd. dnia 14.05.2010r.


ZDERZYLI SIĘ KOŁAMIDo groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 222 w miejscowości Jabłowo. W wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa zderzyły się dwa pojazdy. Siła uderzenia była tak wielka, że uczestnicząca w zdarzeniu skoda obróciła się o 180 stopni, a z bmw wyrwało się koło wraz zawieszeniem.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności i przyczyny groźnie wyglądającego wypadku drogowego, który wydarzył się wczoraj około godziny 11.50 na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Jabłowo.

Kierujący osobową skodą 35-letni mieszkaniec Trójmiasta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa kierowcy bmw, który poruszał się drogą wojewódzką w kierunku Starogardu.

Doszło do wypadku. Oba auta zderzyły się… kołami. Siła uderzenia była tak wielka, że skodę obróciło o 180 stopni, a z bmw wyrwało się koło wraz z zawieszeniem.

Do szpitala trafiła pasażerka bmw. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci ustalają przyczyny zdarzenia.

Spowodowanie wypadku drogowego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz