wtorek, 4 maja 2010

KRADLI ANTENY I ZOSTALI NAMIERZENI

Starogard Gd. dnia 04.05.2010r.


Starogardzcy policjanci namierzyli kolejne osoby, które trudniły się kradzieżą anten CB. 20 i 21-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego okradali samochody zaparkowane na osiedlowych parkingach. Do ich zatrzymania doszło w majową noc na jednym ze starogardzkich parkingów. Podczas kontroli samochodu jakim poruszali się legitymowane przez policjantów osoby, funkcjonariusze zabezpieczyli anteny z odciętymi kablami. Za kradzież cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20 i 21-latkowi, którzy 1 maja około godz. 3.30 zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego.

Patrolujący osiedle Kopernika policjanci zauważyli wyjeżdżającego z parkingu osobowego volkswagena. Samochodem tym poruszało się dwóch młodych mężczyzn.

Funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Podejmujący interwencję policjanci zauważyli leżące za fotelem pasażera rękawiczki oraz nóż budowlany. W bagażniku kontrolowanego volkswagena kryminalni znaleźli 2 anteny CB z odciętym przewodem. Jak się okazało anteny te zostały wcześniej skradzione.

Niebawem śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty kradzieży. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności kradzieży.

BYŁ PIJANY, MIAŁ SĄDOWY ZAKAZ I SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ DROGOWĄ

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego volkswagena, który w minioną niedzielę na drodze krajowej nr 22 w Starogardzie Gdańskim spowodował kolizję drogową. Mieszkaniec Trójmiasta wpadł w ręce policjantów po tym jak uciekł z miejsca zdarzenia. Dodatkowo okazało się, że 21- letni mężczyzna posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną niedzielę około godz.: 17.40 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej jaka wydarzyła się na drodze krajowej nr 22 w Starogardzie Gdańskim. Jak wynikało ze zgłoszenia do zdarzenia miało dojść na skrzyżowaniu z ulicą Skarszewską. Kierowca osobowego volkswagena po uderzeniu w tył jadącego przednim forda oddalił się z miejsca zdarzenia.

Skierowani na miejsce policjanci podczas patrolowania pobliskiego rejonu zatrzymali mężczyznę, który był sprawcą tego zdarzenia. Jak się okazało 21-letni mieszkaniec Gdańska spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że kierowca passata posiada także orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz niestosowanie się do zakazu sądowego. Za popełnienie pierwszego z przestępstw grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do wyroku sądu można trafić za kratki nawet na 3 lata. Ponadto 21-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.


mł. asp. Marcin Kunka

Rzecznik prasowy

KPP Starogard Gdański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz