poniedziałek, 31 maja 2010

Kronika strażacka - 24.05 - 30.05.2010 r.

Starogard Gdański, 2010-05-31Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 24.05.2010 - 30.05.2010r.


25.05.2010 r., trasa Kasparus - Skrzynia - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano rannego motocyklistę, który uskarżał się na ból głowy. Na poboczu znajdował się rozbity skuter oraz martwa sarna. Strażacy - ochotnicy z OSP Kasparus zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili medycznej pomocy przedlekarskiej osobie poszkodowanej: założyli opatrunek osłaniający na ranę głowy oraz kołnierz ortopedyczny. Po przybyciu karetki Pogotowia Ratunkowego osobę poszkodowaną przekazano służbom medycznym. Dalsze działania prowadziła Policja.


28.05.2010 r., Wolental - pożar w budynku wielorodzinnym

O godzinie 20.29 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do pożaru w budynku wielorodzinnym w Wolentalu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wydobywający się dym z pomieszczeń piwnicznych. Większość lokatorów opuściła swoje mieszkania przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Zabezpieczono teren działań oraz odłączono prąd w budynku. Strażacy podjęli czynności gaśnicze: podano prąd wody
w natarciu na palące się śmieci i opał w jednym z pomieszczeń piwnicznych. Po ugaszeniu wyniesiono nadpalony opał na zewnątrz budynku. Sprawdzono wszystkie mieszkania na klatce schodowej i stwierdzono, że nie ma konieczności ewakuacji pozostałych mieszkańców z lokali. Następnie oddymiono klatkę schodową oraz pomieszczenia piwniczne. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne, które po sprawdzeniu piwnicy przywróciło zasilanie w budynku (wyłączając klatkę schodową i piwnicę).


29.05.2010 r., Skarszewy - wypadek drogowy

O godzinie 01.13 Powiatowe Stanowisko Kierowania przyjęło wezwanie do wypadku drogowego w Skarszewach. Na miejscu zdarzenia zastano dwa rozbite pojazdy (VW Polo i BMW), jeden na pasie drogi, drugi w przydrożnym rowie. Na miejscu była już Policja, która zabezpieczała miejsce zdarzenia oraz ratownicy z karetki Pogotowia Ratunkowego, którzy udzielali pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Strażacy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulatory w pojazdach, oświetlili miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej 3 osobom poszkodowanym, których następnie przekazali służbie medycznej. Po czynnościach dochodzeniowych Policji uszkodzone pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej i uprzątnięto miejsce zdarzenia z zabrudzeń powypadkowych.


Ponadto w ubiegłym tygodniu jednostki straży pożarnej brały udział w 3 zdarzeniach dotyczących usuwania powalonych drzew na drodze.Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz