niedziela, 16 maja 2010

ZBLEWO. PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

6 maja 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie odbył się już II Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Wesołe Nutki".

Organizatorem tego przedsięwzięcia było Gminne Przedszkole w Zblewie, a uczestnikami - dzieci, w wieku od 3 do 6 lat, występujące indywidualnie lub grupowo z 5 palcówek oświatowych: Zespół Szkół Publicznych w Bytoni, Zespół Szkół Publicznych w Borzechowie, Zespół Szkół w Kleszczenie, Zespół Szkół Publicznych w Zblewie, Publiczne Przedszkole w Pinczynie oraz organizatorzy - Gminne Przedszkole w Zblewie.

Imprezę prowadziły nauczycielki Gminnego Przedszkola w Zblewie, które zainaugurowały spotkanie witając serdecznie wszystkich gości i życząc dzieciom wspaniałej zabawy.
Przegląd rozpoczęła najmłodsza uczestniczka, Amelia piosenką "Zuzia", a następnie prezentowały się kolejno dzieci z poszczególnych placówek. W repertuarze zaprezentowanym przez uczestników znalazły się również takie piosenki jak: "Puszek Okruszek", "Wiosenny marsz", "Wiosna", "Babyjagi", "Kotek", "Bal naszych lalek", "Być dzieckiem", "Piosenka ekologiczna", "Hej, pojedzim..", "Przedszkole drugi dom", "Maszeruje wiosna" oraz "Lato".
Artyści przygotowywali się już od dawna i bardzo przeżywali całe wydarzenie. Dla większości z nich był to pierwszy występ na wielkiej scenie, z mikrofonami i przed licznie zgromadzoną publicznością. Mimo to nasze małe gwiazdy były bardzo dzielne. Wykazały się nie lada zdolnościami wokalnymi, i estradowymi. Odważnie reprezentowały swoje grupy i zebrały ogromne brawa. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem tychże wykonań.
Na zakończenie pani dyrektor pochwaliła niezwykle wysoki i bardzo wyrównany poziom tegorocznego przeglądu i podziękowała uczestnikom za wspaniałe prezentacje i dobrą zabawę, a nauczycielom za przygotowanie dzieci do występu. W podziękowaniu mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a po wspólnej fotografii wszyscy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek.
Udział dzieci w tego rodzaju imprezach pozwala im otworzyć się na nową sytuację, wyeliminować stres i tremę. Poprzez występ przed szerszą publicznością i kontakty z dziećmi z innych placówek dzieci poznają swoje mocne strony i wzmacniają poczucie własnej wartości.
Przegląd Piosenki stał się już stałym punktem w pracy zblewskiego przedszkola. Dzięki tym działaniom wszystkie przedszkola i szkoły z naszej gminy miały możliwość zaprezentować się w środowisku, a nasza placówka - Gminne Przedszkole w Zblewie stworzyło własny zwyczaj i tradycję, jaką jest zachęcanie do wspólnego śpiewania.
Justyna Dorawa i Joanna Martin

ZdjęciaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz