wtorek, 25 maja 2010

Caritas wraz z siecią POLOmarket organizuje od 25 do 30.05.2010 r. zbiórkę żywności


Caritas Polska wraz z siecią sklepów POLOmarket organizuje od 25 do 30 maja 2010 roku zbiórkę żywności dla powodzian. Zbiórka jest prowadzona we wszystkich sklepach POLOmarket na terenie całej Polski.

Dzięki naszej akcji każdy, kto chce pomóc powodzianom, będzie mógł to zrobić w łatwy sposób. - Wystarczy podczas zakupów w sklepie POLOmarket włożyć do specjalnie oznaczonych koszy produkty, które chce się przekazać osobom poszkodowanym przez powódź - informuje Dominika Kulesza, rzecznik prasowy sieci POLOmarket. - Potrzebna jest woda pitna, środki czystości oraz żywność. Poszkodowani czekają przede wszystkim na produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak: makarony, ryż, dania instant, konserwy - dodaje. Zebrana w ten sposób żywność zostanie przekazana przez POLOmarket do sztabów kryzysowych Caritas Polska, które rozdysponują ją do osób najbardziej poszkodowanych przez wielką wodę.

Szczególnie trudna sytuacja jest na południu Polski. Miasto, które toczy heroiczną walkę z powodzią to Sandomierz. Część jego mieszkańców została pozbawiona dorobku całego życia. W Sandomierzu i okolicach została zniszczona infrastruktura wodociągowa, brakuje wody pitnej. - Dlatego nasza sieć zdecydowała przekazać 50 tysięcy litrów wody dla powodzian z tego regionu - mówi Dominika Kulesza. - Nasze żółto - czerwone ciężarówki z tysiącami butelek wody dotrą do Sandomierza już w środę rano. Natomiast jeszcze dziś 23 tys. litry wody pitnej zostaną dostarczone do miejscowości Gąbin w powiecie płockim, gdzie woda zalała wioski i miejscowości znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły - przyznaje.

Dominika Kulesza

Rzecznik prasowy

sieci POLOmarket Sp. z o.o.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz