piątek, 7 maja 2010

LLKS Smętowo Gr. Medale w Sztumie i powrót do formy

Podczas XX Sztumskich biegów Solidarności lekkoatleci LLKS odnieśli kolejne spore sukcesy. Sztumski bieg jest jedną z większych imprez biegowych na Pomorzu gromadzącą tak wielu znakomitych zawodników, także w obsadzie zagranicznej.
Swój pierwszy oficjalny start w barwach smętowskiego klubu zaliczyła Dominika Nowakowska. Po trwającej półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją brązowa medalistka mistrzostw Europy i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski wraca do swojej dawnej dyspozycji. Teraz będzie reprezentować kociewski klub ze Smętowa Granicznego. Wcześniej, od 2000 do 2004 roku był związana z LKS Pomorzanka Skórcz, a największe dotychczas sukcesy zdobywała będąc w SKLA Sopot, lata 2004-2008. Cieszymy się, że tak utytułowana zawodniczka ponowie wróciła na Kociewie, reprezentując klub, który powstał w jej rodzimej miejscowości dwa lata temu.

Podopieczna Karola Nowakowskiego w silnej międzynarodowej obsadzie zajęła III miejsce w biegu na 6,6 km, ulegając tylko dwóm Ukrainkom Oldze Kalendrovej - Ochal oraz Ilonie Barvanovej. Zwyciężyła zawodniczkę z Litwy Ivile Balucinaite, 11 w maratonie podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Pogoda podczas biegu nie rozpieszczała biegaczy. Przez niemalże cały dystans padał deszcz, powodując spore problemy zawodnikom na śliskim asfalcie. Starterem zawodów był olimpijczyk Szymon Kołecki.

Przed biegiem głównym jak zwykle odbyły się biegi towarzyszące, podczas których zawodnicy LLKS-u zajęli także czołowe lokaty. W biegu gimnazjalistek na najwyższych stopniach podium stanęły nasze dwie czołowe sportsmenki, Daria Kufta i Dominika Kazubowska, które na finiszowych metrach walczyły między sobą o zwycięstwo. Ostatecznie Daria odparła atak klubowej koleżanki. W biegu chłopców Filip Siuda musiał uznać wyższość starszego o rok Marcina Koziury z Nowego Dworu Gdańskiego.

Niestety z powody choroby część naszych zawodników nie wzięła udziału w zawodach, a inni mieli udane zawody w Skarszewach, skąd także wrócili z trofeami. Dagmara Openkowska
w biegu dziewcząt kl. V-VI przybiegła na II m-cu. Nasi młodzicy, Tomasz Kotowski i Dawid Went zajęli w biegu na 2 km kolejno III i IV miejsce.

W czerwcu będziemy mogli oglądać Dominikę podczas prestiżowych mityngów m.in.
X Europejskiego Festiwalu La w Bydgoszczy (5 czerwiec), a kilka dni później, już 8 czerwca, wystartuje w 54 Memoriale J. Kusocińskiego w Warszawie.

Kierujemy podziękowania dla rodziców, Państwa Kotowskich i Państwa Jedwabnik za pomoc
z transportem na zawody. Gratulacje za wspaniałe sukcesy dla zawodników!!!

ZDJĘCIA

Dominika w biegu z utytułowanymi Litwinkami.

Młode sportsmenki Daria Kufta i DominIka Kazubowska tuż po biegu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz