piątek, 14 maja 2010

Wyróżniony policjant ze SkórczaWYRÓŻNIENIE NAGRODĄ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJITrzech policjantów z garnizonu pomorskiego otrzymało wczoraj nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wśród wyróżnionych policjantów znalazł się funkcjonariusz z Posterunku Policji w Skórczu, który swoim zaangażowaniem i postawą w codziennej służbie wyróżnia się w sposób szczególny.

W I kwartale 2010 roku najlepszym policjantem w powiecie starogardzkim okazał się funkcjonariusz z Posterunku Policji w Skórczu, który jako jeden z 3 policjantów garnizonu pomorskiego odebrał wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrodę. Wręczyli ją Z-cy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku - insp. Zbigniew Macczak oraz insp. dr Mariusz Darabasz.

Nagrodzony policjant pełni swoje obowiązki w Posterunku Policji w Skórczu. Swoim zaangażowaniem i postawą w codziennej służbie wyróżnił się w sposób szczególny.

Tylko w okresie pierwszego kwartału bieżącego roku praca asp. Janusza Erdanowskiego zdecydowanie wpłynęła na ograniczenie przestępczości o charakterze kryminalnym jak i tej najbardziej uciążliwej społecznie.

Swoją sumiennością przyczynił się między innymi do osiągnięcia przez posterunek ze Skórcza ponad 80-procentowej wykrywalności przestępstw.


Dzięki zaangażowaniu w służbie i profesjonalnym wykonywaniu obowiązków nagrodzony policjant tylko w tym roku zatrzymał sprawców kradzieży, zniszczenia i znieważenia pomnika pamięci oraz sprawców kradzieży z włamaniem. Przed oblicze sądu trafi również paser, który skupował pochodzące z kradzieży przedmioty.


Doskonałe rozeznanie w terenie, pozwala wyróżnionemu funkcjonariuszowi realizować postawione mu zadnia w sposób skuteczny dla poprawy bezpieczeństwa w rejonie jak i podniesienia poziomu zaufania do starogardzkiej policji.

Podczas realizowania swoich obowiązków służbowych nagrodzony aspirant ze Skórcza często odzyskiwał utracone w wyniku przestępstwa mienie, które następnie wracało do swoich właścicieli.


mł. asp. Marcin Kunka Starogard Gd. 13.05.2010r.

Rzecznik prasowy

KPP Starogard Gd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz