niedziela, 30 maja 2010

Od 19 kwietnia gmina Zblewo ma już 11 tysięcy mieszkańców

Powiat starogardzki ma 13 gmin wiejskich i miejskich. Do gmin miejskich należą: Starogard, Czarna Woda, Skórcz. Gminą "mieszaną" są Skarszewy - miasto i sporo sołectw. Już w okresie PRL proponowano, by Zblewo, które dziś liczy ponad 3 tys. mieszkańców, było miastem. Do dziś zblewiacy tego nie chcą, choć mówienie o Zblewie jako o wsi brzmi coraz bardziej humorystycznie. Sama gmina Zblewo też nie należy do ułomków - pod względem liczby mieszkańców zajmuje w powiecie 4 miejsce (po Starogardzie, Skarszewach i gminie Starogard Gdański). Od niedawna 11 liczy tysięcy mieszkańców.


Miło nam poinformować, że w dniu 19 kwietnia 2010 roku liczba mieszkańców naszej gminy przekroczyła 11 tysięcy. Długo oczekiwanym jedenastotysięcznym mieszkańcem okazał się Jarosław Ćwikliński - syn Sylwii Osowskiej i Łukasza Ćwiklińskiego. Rodzicom małego Jarka w dniu 14 maja na sesji Rady Gminy wójt Krzysztof Trawicki wraz z przewodniczącym RG Januszem Trochą złożyli serdeczne gratulacje i wręczyli wózek.

Życzymy małemu Jarkowi beztroskiego, zdrowego dzieciństwa, a rodzicom szczęścia i radości płynącej z przebywania z maleństwem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz