niedziela, 16 maja 2010

Zblewo. SPOTKAJMY SIĘ W TEATRZE. SZRANKI TEATRALNE 2010

W poniedziałek, 19 kwietnia 2010 roku, pięć zespołów teatralnych z Gminy Zblewo już po raz trzeci wzięło udział w Gminnym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych "SZRANKI TEATRALNE 2010" zorganizowanym przez panie: Halinę Jaworską i Ewę Ciecholewską- Litzau z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie.


Wszystkich przybyłych gości, młodzież i rodziców powitała dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie - pani Lucyna Błaszak. Jak co roku uczniowie serdecznie witali również wójta Gminy Zblewo Krzysztofa Trawickiego, który zawsze wspiera młodych artystów i ich nauczycieli zajmujących się propagowaniem sztuki w szerokim tego słowa znaczeniu.
Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w spotkaniach amatorskich zespołów teatralnych. Wiele bowiem można się nauczyć, oglądając przedstawienia przygotowane przez różne grupy teatralne; wymienić się doświadczeniami, podyskutować i porozmawiać o teatrze.
W tym roku w Szrankach Teatralnych wzięły udział następujące zespoły:

Zespół "SKRZATY" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie, prowadzony pod kierunkiem pani Ewy Ciecholewskiej-Litzau, przedstawił inscenizację bajki "Szewczyk Dratewka".
Zespół teatralny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni, prowadzony pod kierunkiem pani Barbary Kamysz, zaprezentował inscenizację baśni " Bociany".

Zespół "ATELIER" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie, przygotowany przez panią Halinę Jaworską, zaprezentował się w inscenizacji bajki "Piękna i Bestia".
W Szrankach Teatralnych wzięły również udział dwa zespoły z Publicznego Gimnazjum w Zblewie i tak:

Zespół "ORCHESTRA", pod kierunkiem pani Haliny Jaworskiej, zaprezentował pełne humoru i dowcipu przedstawienie pt. "Książę szuka żony".

Zespół "ŁAJZY", przygotowany przez panią Beatę Kośnik, zaprezentował się w przedstawieniu pt. "O Bursztynie i Królowej Bałtyku", propagując walory morza i wprowadzając widownię w piękny liryczny nastrój.

Wszystkie zespoły obdarowane zostały upominkami i otrzymały dyplomy - "Złotą Maskę" za udział w promowaniu sztuki teatralnej. Impreza ta nie tylko zachęca młodzież do poznawania niepowtarzalnej atmosfery teatru, jego piękna, ale również wywołuje wiele pozytywnych emocji. Warto czasami, choć na chwilę, przenieść się w inny, wymarzony świat, wchodząc w role i bawiąc przy tym widownię. Mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy organizatorami spotkań młodzieży z teatrem.

Halina Jaworska
Zespół "Orchestra" PG ZblewoZespół teatralny PSP w BytoniZespół "Łajzy" PG ZblewoZespół "Skrzaty" PSP ZblewoZespół "Atelier" PSP Zblewo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz