piątek, 21 maja 2010

Z Policji. Zatrzymano poszukiwanego podpalacza

Starogard Gd. 20.05.2010r.
mł. asp. Marcin Kunka
Rzecznik prasowy
KPP Starogard Gd.


PRAWIE 4 PROMILE NA DWÓCH KÓŁKACH

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, którego wczoraj po południu zatrzymał policjant ze starogardzkiej drogówki. 43-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut przed godz.: 13.00 policjant ze starogardzkiej drogówki zauważył jadącego ulicą Sienkiewicza rowerzystę. Cyklista jechał wężykiem i nie mógł zapanować nad swoim pojazdem. Funkcjonariusz postanowili sprawdzić trzeźwość mężczyzny.

Podczas badania okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego ma w swoim organizmie prawie 4 promile alkoholu. Policjant udaremnił mu dalszą jazdę.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna posiada obowiązujący do grudnia 2011 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Niebawem nieodpowiedzialny cyklista stanie przed sądem. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do roku pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za niestosowanie się do wyroku sądowego. Za popełnienie tego przestępstwa można trafić za kratki nawet na 3 lata.ZATRZYMANO POSZUKIWANEGO PODPALACZA

Wczoraj kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali podejrzewanego o wzniecanie pożarów 38-latka. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez miejscowy sąd w celu osadzenia w areszcie śledczym. Jak ustalili śledczy mieszkaniec gminy Skarszewy wzniecił w ostatnim czasie kilka pożarów podpalając między innymi zabudowania gospodarcze w Więckowach i stodołę w Skarszewach.

Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 38-letni mieszkaniec gminy Skarszewy, który w ostatnim czasie na terenie powiatu starogardzkiego wzniecił kilka pożarów. Działający od niespełna miesiąca podpalacz ma na swoim koncie pożar stodoły w Skarszewach, pożar opuszczonego budynku kolejowego w Starogardzie oraz podpalenie zabudowań gospodarczych w Więckowach. Mężczyzna podpalał głównie miejsca, w których składowana była słoma. Zatrzymany podpalacz był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że zatrzymany 38-latek jest poszukiwany przez starogardzki sąd w celu osadzenia w areszcie śledczym.

Teraz policjanci ustalają czy zatrzymany mężczyzna mógł mieć związek z innymi podpaleniami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


WYPADEK Z 3 AUTAMI NA BERLINCE

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj nad ranem na drodze K-22 w pobliżu Starogardu Gdańskiego. W wyniku zderzenia się trzech pojazdów jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj około godz.: 6.40 na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Sucumin doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego zderzyły się jednocześnie aż 3 pojazdy.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy do wypadku doszło po tym jak jadący w kierunku Starogardu kierowca dostawczego citroena zauważył leżące na jezdni zwierzę. Gdy próbował je ominąć w tył jego pojazdu uderzyła jadąca za nim skoda.

W wyniku uderzenia samochód dostawczy zjechał na drugą stronę drogi, gdzie uderzył w bok jadącej w kierunku Chojnic ciężarówki. Obrażenia jakich doznał kierowca citroena okazały się na tyle poważne, że trafił on do szpitala.

Wiadomo już, że kierowca uczestniczącej w wypadku ciężarówki i skody byli trzeźwi. Od kierującego citroenem pobrano krew.
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

mł. asp. Marcin Kunka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz