piątek, 7 maja 2010

Muzyka Chopina zawitała do Smętowa Gr.

Rok 2010 jest rokiem muzyki wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. Wójt Gminy Zofia Kirszenstein wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w pierwszomajowe popołudnie zorganizowali koncert, który odbył się w kameralnym amfiteatrze ośrodka. Dla kochających muzykę klasyczną i dla wszystkich, którzy ją dopiero odkrywają, było to niezapomniane widowisko.

Dyrektor GOKSiR Karol Nowakowski po przywitaniu przybyłych gości zaprosił do wspólnego rozkoszowania się muzyką klasyczną z repertuaru Chopina w wykonaniu zespołu Duo Con Fuoco w składzie Maria Kozłów - Ratke - skrzypce i Wioletta Jakimcio - wiolonczela oraz Anny Azmus - sopran i Łukasza Kania - fortepian.

Koncert składał się dwóch części: w pierwszej wykonane zostały bardziej stonowane, melancholijne, zaś w drugiej te, które swą muzyką wnoszą radość, ale wciąż są przepełnione pamięcią i tęsknotą Chopina za ojczystym krajem. W repertuarze znalazły się niezapomniane klasyki Chopina, tj. Mazurek op.67 nr 4, Walc op 64 nr 1, Nokturn op 15 nr 2 trio fortepianowe op.8 część II scherzo, Preludium, Nokturn op.9 nr 2, Walc op 64 nr 2.

Po koncercie odbył się poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości. Była także możliwość obejrzenia wyremontowanych pomieszczeń Ośrodka.

(mj)

ZdjęciaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz