wtorek, 25 maja 2010

Powódź. Ze Starogardu wyjechały 2 zastępy

Starogard Gdański, 2010-05-25

Wojewoda Pomorski dnia 23 maja 2010 r. od godziny 12.00 ogłosił stan alarmu powodziowego dla terenów województwa zlokalizowanych na terenach nadwiślańskich. W dniu wczorajszym starogardzcy strażacy zostali zadysponowani do działań powodziowych. Ze Starogardu wyjechały 2 zastępy.

I zastęp: Nissan SLRR (samochód specjalny lekki rozpoznawczo-ratowniczy) z łodzią i obsadą 3 osobową w składzie: st. asp. Łukasz Kłopotek, mł. ogn. Jacek Suski, st. sekc. Łukasz Chyła.
II zastęp: Star SW-2000 z pontonem i obsadą 3 osobową w składzie: asp. Przemysław Świeczkowski, st. ogn. Leszek Młyński, st. sekc. Sebastian Żywicki.
Najpierw zastępu udały się na miejsce koncentracji do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Tu odebrali indywidualne racje żywnościowe, a następnie docelowo
I zastęp udał się do Kwidzyna, a II zastęp do Nowego Stawu.
Kilka dni temu strażacy odbyli szkolenie doskonalące na temat obrony wałów przeciwpowodziowych.

W poniedziałek 24 maja w godzinach porannych z Sandomierza wrócił st. kpt. Dariusz Żywicki (Dowódca kompani) wraz z asp. sztab. Jackiem Dudkiem. Funkcjonariusze zostali zadysponowani do Sandomierza we wtorek 18 maja 2010 r. i tam pomagali mieszkańcom Sandomierza.

Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Zdjęcia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz