wtorek, 25 maja 2010

Kronika strażacka - 17.05 - 23.05.2010 r.


Starogard Gdański, 2010-05-24

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 17.05.2010 - 23.05.2010r.1.17.05.2010 r., Bączek, gmina Skarszewy - pies w zbiorniku z gnojowicą
Na miejscu zdarzenia strażacy zastali psa na środku zbiornika z gnojowicą o średnicy około 10 m. Zbiornik pokryty był folią, na której znajdowała się woda deszczowa. Pies nie mógł o własnych siłach wydostać się ze zbiornika. Strażacy przy użyciu sani lodowych i sprzętu do pochwytywania zwierząt ewakuowali psa ze zbiornika.

2.17.05.2010 r., Więckowy, gmina Skarszewy - pożar obory
O godzinie 12.24 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o palącej się oborze w miejscowości Więckowy. Pożarem objęta była część poddasza i dachu. Wewnątrz nie było żadnych zwierząt hodowlanych. Strażacy zabezpieczyli teren akcji oraz podjęli pierwsze czynności gaśnicze w natarciu na palący się budynek. Zaopatrzenie wodne zbudowano z pobliskiej sieci hydrantowej. Pogotowie Energetyczne odłączyło dopływ prądu do budynku. Kolejne zastępy straży pożarnej podały kolejne prądy wody w natarciu na palący się obiekt. Ewakuowano część mienia znajdującego się na parterze budynku. Rozebrano część dachu nad palącym się poddaszem, a następnie dogaszano pozostałe źródła ognia. Na miejsce zdarzenia przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który prowadził soje czynności. Straty oszacowano na oko 100.000 zł. W akcji brało udział 27 strażaków-ochotników oraz 7 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starogardzie Gdańskim.

3.18.05.2010 r., Godziszewo, droga wojewódzka nr 224 - wypadek drogowy
O godzinie 08.20 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do wypadku drogowego w Godziszewie na drodze wojewódzkiej nr 224. Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy Renault Kangoo po uderzeniu w drzewo. Kobieta kierująca pojazdem wraz z rocznym dzieckiem sama opuściła pojazd. Strażacy zabezpieczyli teren działań i odłączyli akumulator. Karetka Pogotowia Ratunkowego zabrała matkę z dzieckiem do szpitala. W wyniku uderzenia powstała plama olejowa, którą strażacy usunęli przy pomocy sorbentu.

4.19.05.2010 r., Sucumin, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano trzy pojazdy po kolizji drogowej: Skoda znajdowała się na poboczu jezdni, Citroen i samochód ciężarowy Scania znajdowały się na jezdni. Na miejscu obecna była karetka Pogotowia Ratunkowego, której obsada udzielała pomocy medycznej kierowcy samochodu ciężarowego. Na jezdni leżał martwy pies. Zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej zabezpieczył teren akcji. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazdy usunięto na pobocze. Martwego psa zabrały służby komunalne. Jezdnię uprzątnięto z zanieczyszczeń powypadkowych.

5.19.05.2010 r., Wolental - zawalenie się ściany w budynku mieszkalnym
Na miejscu zdarzenia zastano budynek mieszkalny, którego jedna ze ścian uległa zawaleniu. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego pan Piotr Cychnerski zakazał użytkowania uszkodzonego budynku i terenu przyległego, wyznaczonego również przez inspektora. Strażacy oznakowali wyznaczony teren. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Wójta, który zapoznał się z sytuacją lokalową mieszkańców uszkodzonego budynku i wyznaczył im zastępcze miejsce noclegowe w świetlicy wiejskiej.6.22.05.2010 r., Starogard Gdański, Al. Jana Pawła II - pomiar tlenku węgla w mieszkaniu
O godzinie 14.13 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do pomiaru tlenku węgla w jednym z mieszkań w Starogardzie Gdańskim przy Al. Jana Pawła II. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano otwarte przez użytkownika mieszkanie. Na miejscu obecne było Pogotowie Ratunkowe, którego obsada zajmowała się osobą poszkodowaną. Lekarz poprosił o sprawdzenie obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Strażacy przy użyciu urządzenia pomiarowego MX2100 dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu. Urządzenie wykazało stężenie tlenku węgla na poziomie 135 ppm we wszystkich pomieszczeniach mieszkania. Mieszkanie przewietrzono i ponownie dokonano pomiaru - stężenia tlenku węgla nie stwierdzono.

Od początku roku jednostki straży pożarnej brały udział w 9 zdarzeniach dotyczących usuwania rojów i gniazd pszczół, os i szerszeni.
Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz