środa, 18 maja 2011

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z dr A. C. Leszczyńskim

Prezydent Miasta Starogard Gdański i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ks. Bernarda Sychty oraz Prezes Starogardzkiego OddziałuTowarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza zapraszają na spotkanie autorskie z Panem dr Andrzejem C. Leszczyńskim na temat:: Filozofia a życie.

Słowo wstępne wygłosi i spotkanie poprowadzi pan Tadeusz Kubiszewski.

Spotkanie odbędzie się w Czytelni Popularnonaukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim ul. Paderewskiego 1 w piątek 20 maja 2011 o godzinie 17.00

Dr Andrzej C. Leszczyński

Filozof, nauczyciel aktorstwa, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa oraz Kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej w Sopockiej Szkole Wyższej.

Autor ponad 150 szkiców i rozpraw z zakresu etyki i filozofii człowieka. Interesuje się teatrem, antropologią widowisk. Prowadzi warsztaty dramowe w kraju i zagranicą. Uprawia turystykę pieszą i rowerową, głównie po Kaszubach.


Ppp: Czy rozwiązaniem problemu samotności może być nawiązywanie przypadkowych kontaktów?

Dr Andrzej C. Leszczyński: Doraźne spotkanie z przypadkową osobą na pewno nie jest trwałym rozwiązaniem. Wydaje mi się, że największym dramatem komunikacji we współczesnej kulturze jest to, że świat jawi się nam jako rzeczywistość wirtualna. I to przejawia się szukaniem ratunku w Internecie, na czatach, co de facto pogłębia tylko problem. Samotność w takich sytuacjach polega na tym, że nie spotykam się z realnym człowiekiem, ale z wyobraźnią na jego temat.

Ppp: Dziękuję za rozmowę.

Marcin Byliński

Magazyn studencki "Pod prąd"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz