piątek, 6 maja 2011

Pinczyn. Przedszkolacy w krainie poezji dziecięcej

W dniu 30 marca br. w Publicznym Przedszkolu w Pinczynie odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski. Do konkursu zostały zaproszone dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Gminy Zblewo.

Tegoroczny Konkurs Recytatorski odbył się pod hasłem "W krainie poezji dziecięcej". Wzięło w nim udział 19 dzieci z następujących placówek: Gminnego Przedszkola w Zblewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie, Kleszczewie, Borzechowie oraz Małego Przedszkola w Borzechowie i Publicznego Przedszkola w Pinczynie.Dzieci na Konkurs przybyły wraz z nauczycielkami, które przygotowały i uczyły swoich wychowanków niełatwej sztuki pięknej recytacji.

Wśród zaproszonych gości byli: Wójt gminy Zblewo - Pan Krzysztof Trawicki, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Zblewie - Beata Cyrson, Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie - pani Iwona Loroch, pan Rafał Kosiedowski miejscowy przedsiębiorca zainteresowany rozwojem kultury, a także rodzice przedszkolaków.

Chociaż bez fanfar, ale za to poprzedzona burzą oklasków popłynęła rzeka poezji dziecięcej. Mali wykonawcy z ogromnym wdziękiem i talentem prezentowali mniej lub bardziej znane utwory poetyckie. Były to m.in.: "Stefek Burczymucha" M. Konopnickiej, "Żyrafa u fotografa" L.J. Kena, "O Panu Tralalińskim" J. Tuwima, "Zosia Samosia", "Samochodzik" R. Wejnera, "Najlepsze lekarstwo" B. Kołodziej, "Zielona ciuchcia" D. Wawiłow i "Bambo"J. Tuwima.

Cieszyła ucho ciekawa, często oryginalna interpretacja, doskonała w swojej prostocie i dziecięcej szczerości.

Przed jury złożonego z nauczycielek: pani Anny Piłat, Gizeli Dering i Gabrieli Miksza stanęło niełatwe zadanie - dokonanie wyboru laureatów w trzech grupach wiekowych. Jest to zawsze trudne i niewdzięczne zadanie. Przecież chciałoby się nagrodzić wszystkie dzieci, które przeniosły nas w krainę poezji. Prawa konkursu są jednak nieubłagane - trzeba wyłonić laureatów.

W kategorii 3-4 latków:

I miejsce zajął Aleksander Bednarek z Przedszkola w Zblewie,

II miejsce zajęła Wiktoria Gworek z Małego Przedszkola w Borzechowie

III miejsce zajął Bartłomiej Szachta z Przedszkola w Pinczynie.W kategorii 5-latków:

I miejsce zajął Mikołaj Herold z Przedszkola w Zblewie,

II miejsce Nikola Zagórska z Przedszkola w Pinczynie,

III miejsce Maria Burczyk z Przedszkola w Kleszczewie.


W kategorii 6-latków:

I miejsce zajęła Weronika Kromer z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie,

II miejsce zajęła Aleksandra Kubik z Przedszkola w Pinczynie,

III zajęła Zofia Kropidłowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie.


Po wręczeniu nagród zarówno goście, opiekunowie jak mi uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Organizatorzy konkursu - wychowawczynie z Publicznego Przedszkola w Pinczynie - pani Małgorzata Loroch, Wioleta Grobelna, Renata Jodko i Anna Wiśniewska pragną złożyć podziękowanie sposorom, którzy mając na uwadze dobro dzieci i rozwój kultury co roku służą wsparciem i pomocą finansową. W tym roku w gronie sponsorów znaleźli się miejscowi przedsiębiorcy i właściciele firm: pan Henryk Smukała, pan Mariusz Tuchlin, pan Rafał Kosiedowski, pan Sławomir Szachta, właściciele sklepu spożywczo-przemysłowego państwo Urszula i Andrzej Rytelewscy, a także przedsiębiorca ze Zblewa pan Leszek Burczyk.

Mamy nadzieję, że Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków będzie kontynuowany i co roku przeniesiemy się do krainy poezji, w której piękno przeplata się ze wzruszeniem, a każde słowo trafia prosto do serca.


Anna Wiśniewska

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz