środa, 18 maja 2011

Starogard. 14.05 odbyła się europejska akcja pod tytułem "Noc Muzeów"

W sobotę, 14 maja 2011 roku, już po raz 8 odbyła się europejska akcja pod tytułem "Noc Muzeów". Muzeum Ziemi Kociewskiej postanowiło w tym roku również pierwszy raz włączyć się do tego popularnego przedsięwzięcia i otworzyć swoje podwoje dla zwiedzających w nocy. Wydarzenie rozpoczęło się już o godzinie 18 i trwało do godziny 23.Na gości czekało szereg specjalnie przygotowanych na tę okazję atrakcji. Można było spróbować swoich sił w lepieniu przedmiotów z gliny oraz toczeniu naczyń na kole garncarskim, a także posłuchać ciekawych opowieści na temat tajników prawdziwej archeologii oraz dziejów starogardzkiego Bractwa Kurkowego. Dla spragnionych rywalizacji przygotowano turniej wiedzy o Kociewiu z nagrodami - "Kociewiada". Na miłośników mocnych wrażeń czekała prezentacja dotycząca trików w kinie akcji, a także wybór najciekawszych fragmentów filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem.Oprócz tego każdy mógł zwiedzić wszystkie budynki należące do Muzeum i obejrzeć znajdujące się w nich ekspozycje. Aby osłodzić zwiedzanie, cukiernia państwa Wrzoskiewicz przygotowała smaczne ciasteczka, a miłą chwilą przerwy podczas zwiedzania okazał się koncert.

Warto zaznaczyć, że inicjatywa ta przyciągnęła całe rodziny, w czasie której każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. W czasie tygodnia często nie ma czasu na odwiedzenie muzeum, dlatego pomysł zwiedzenia go w nocy jest jak najbardziej trafiony. Dzięki tegorocznej akcji chociażby baszty odwiedziły osoby, nawet starsze, które mieszkają w Starogardzie już bardzo długo, a nigdy w nich nie były.

Podsumowując starogardzką "Noc Muzeów" należy zaznaczyć, że bardzo cieszy tak duży odzew wśród mieszkańców miasta i okolic. Okazała się ona trafionym pomysłem i na pewno stanie się już tradycją wpisaną w majowe wydarzenia kulturalne odbywające się w mieście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz