piątek, 27 maja 2011

Kociewski Piknik i zawody Pucharu Polski Nordic Walking


Kociewski Piknik jest wspólnym przedsięwzięciem firmy Kineza, Starogardzkiego Centrum Kultury oraz Polskiej Federacji Nordic Walking. Impreza ma na celu aktywizację całych rodzin poprzez promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. Ma na celu również promować Kociewie na mapie Polski oraz Nordic Walking jako bardzo prostą i przystępna formę ruchu. Podczas Kociewskiego Pikniku zostaną bowiem przeprowadzone zawody Pucharu Polski Nordic Walking, w których udział może wziąć każdy, kto tylko czuje się na siłach przejść przy pomocy specjalnych kijków jeden z trzech dystansów.

Puchar Polski Nordic Walking

Jest to cykl zawodów sportowych Nordic Walking objętych wspólną klasyfikacją pucharową. Zawody odbywają się na trzech dystansach 5, 10 i 20 km. Rywalizacja podzielona jest na kategorie wiekowe. Na atestowanej trasie nad zawodnikami czuwają sędziowie. Całość odbywa się w doskonałej atmosferze. W 2010 roku PPNW odbył się w sześciu miastach: w Koszalinie, Barlinku, Gdańsku, Gnieźnie, Tyrawie Solnej w Bieszczadach oraz w Warszawie. Liczba uczestników (zawodnicy i osoby towarzyszące) całego Pucharu Polski w Nordic Walking w roku 2010 wynosiła około 3 tys. osób. Organizatorzy szacują, iż w roku 2011 liczba ta wyniesie około 5 tys. osób. Zapisy elektroniczne na zawody organizowane w Starogardzie trwać będą do 17 czerwca do godz. 18-tej poprzez formularz zgłoszeniowy pod adresami:

Zapisy na 5km: http://elektronicznezapisy.pl/events/271/starts/new
Zapisy na 10km: http://elektronicznezapisy.pl/events/272/starts/new
Zapisy na 20km: http://elektronicznezapisy.pl/events/273/starts/new

Lista zapisanych na 5km: http://elektronicznezapisy.pl/events/271/starts
Lista zapisanych na 10km: http://elektronicznezapisy.pl/events/272/starts
Lista zapisanych na 20km: http://elektronicznezapisy.pl/events/273/starts

Rejestrować będzie się można także osobiście w dniu zawodów w Biurze Pucharu od godziny 8.00 do 10.30.

Każdy uczestnik zawodów otrzyma posiłek regeneracyjny, pamiątkowy medal oraz weźmie udział w loterii nagród.


Kalendarz imprez Pucharu Polskiej Federacji Nordic Walking na rok 2011

28.05 - Inowrocław zapisy
18.06 - Starogard Gdański
09.07 - Pakość
27.08 - Polanica Zdrój - Mistrzostwa Polski w Nordic Walking
10.09 - Barlinek
17.09 - Iwonicz Zdrój
08.10 - Gdańsk

Patronat honorowy nad PPNW w roku 2010, objął Polski Komitet Olimpijski. Patronat honorowy nad imprezą objęli medaliści Igrzysk Olimpijskich Leszek Blanik i Adam Korol, którzy wystosowali również listy otwarte do wszystkich zawodników i sympatyków Nordic Walking. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zawody skierowane są zarówno do społeczności lokalnej, jak również przyciągają szerokie rzesze zawodników (nierzadko całe rodziny) z najodleglejszych zakątków Polski. Stymuluje to więc lokalny rynek turystyczny oraz pozwala zapoznać się z walorami Naszego regionu. Pucharowe zmagania wspierają lokalne samorządy, Urzędy Marszałkowskie, Prezydenci i Burmistrzowie Miast oraz Wójtowie Gmin.

Familiada

Po rozegraniu zawodów Nordic Walking odbędzie się druga część Kociewskiego Pikniku - Familiada. Będzie ona miała formę festynu, na którym równolegle odbywać się będą atrakcyjne formy aktywności i rywalizacji. Rozegrane zostaną m.in. turniej szachowy, turniej łuczniczy oraz turniej petanque zwany inaczej gra w bulle. Przewidywane są ponadto porady i badania lekarskie. Będzie możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego, zbadania poziomu cukru, cholesterolu, masy ciała itp. Na miejscu będzie się znajdował namiot, w którym będzie można skorzystać z masażu. Odbędzie się także plener malarski studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na odwiedzających piknik czekają również inne atrakcje dla dzieci i dorosłych takie jak zjazd lina tyrolską, dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa czy przejazdy bryczką. Wszystko w doskonałej oprawie muzycznej i pod okiem animatorów czasu wolnego. Każde stoisko będzie obsługiwane przez kompetentną osobę, która wyjaśni zasady i reguły na danym stoisku. . Po szczegóły odsyłamy na stronę http://www.kociewski-piknik.pl/

Miejsce: Stado Ogierów w Starogardzie Gdańskim

Termin imprezy: 18 czerwca 2011Organizatorzy:
1. Starogardzkie Centrum Kultury
2. Kineza - usługi rekreacyjno-zdrowotne
3. Polska Federacja Nordic Walking

Współorganizatorzy: Stado Ogierów w Starogardzie Gdańskim, EverTrek, WKS Sprint Owidz

Program:
08:00 - 10:30 Rejestracja zawodników
10:30 - 10:45 Otwarcie imprezy, rozgrzewka
11:00 - start na dystansie 5, 10, 20 km
13:00 - dekoracja zwycięzców
13:45 - Otwarcie "Familiady"
14:00 - 18:00 - rozegranie turniejów, konkursów, występy artystyczne, oraz pozostałe atrakcje dla dzieci i dorosłych

Link do spotu video : http://youtu.be/mJmfWNWVZGA

www.kociewski-piknik.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz