czwartek, 12 maja 2011

Dzień Ziemi i Dzień Zdrowia w Kleszczewie Kościerskim

To był naprawdę ciekawy i zielony dzień w naszej szkole. Dlaczego zielony? Ponieważ 29 kwietnia 2011 roku, prawie każdy w naszej szkole miał na sobie założone coś zielonego lub ubrał się na zielono. Obchodziliśmy bowiem uroczystość łączoną "Dzień Ziemi" i "Dzień Zdrowia". Cała uroczystość została zaplanowana na trzy godziny i przeprowadzona zgodnie z planem.


Na pierwszej godzinie uczniowie podstawówki przygotowywali sobie zdrowe śniadania. Wszyscy w swoich klasach robili w grupach kanapki i sałatki z dużą ilością warzyw i owoców. Potem była degustacja przygotowanych pyszności. Pachniało w całej szkole. W tym czasie uczniowie gimnazjum brali udział w quizie na temat zdrowia i ekologii. Każda klasa typowała swoich reprezentantów, którzy tworzyli grupy przekrojowe, to znaczy w skład każdej grupy wchodziło trzech uczniów, po jednym z każdej klasy gimnazjalnej. Każda grupa zdobywała punkty na podstawie których zostali nagrodzeni. Pozostali uczniowie im kibicowali.

Na kolejnej godzinie uczniowie szkoły podstawowej brali udział w quizach, a uczniowie gimnazjum szkolili się w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Na trzeciej godzinie odbył się apel. Na tle przepięknej dekoracji w odcieniach zieleni, uczniowie klasy III SP, dzieci z oddziału przedszkolnego i szkolny zespół muzyczny, przedstawili przygotowaną część artystyczną. Swoimi wierszami, piosenkami i scenkami zachęcali wszystkich do zdrowego trybu życia i dbania o naszą planetę - Ziemię. Po części artystycznej zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursach plastycznych związanych z tym dniem:

- "Świat w odcieniach zieleni" dla najmłodszych,

- "Fajki nie są z naszej bajki" dla klas IV- VI,

- "Dopalaczom - STOP!" dla gimnazjum.

Uczniów naszej szkoły czekała kolejna niespodzianka. Zostały im wręczone nagrody ufundowane przez koło łowickie. Nagrody zostały przyznane za udział w zbiórce kasztanów dla zwierzyny leśnej. Zbiórkę przeprowadzono jesienią. Czekanie zostało sowicie nagrodzone, bo nagrody były imponujące.

Po tych emocjonujących wydarzeniach wszyscy zaśpiewaliśmy, wcześniej przygotowaną piosenkę pt. " Stokrotka". Kulminacyjnym punktem imprezy był " Zielony korowód", który wraz z najmłodszymi dziećmi poprowadziła pani Wioleta po korytarzach i wokół szkoły na cześć zdrowia, Ziemi i radości życia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz