piątek, 6 maja 2011

Bytonia. Konkurs "Czar par"

28 kwietnia 2011 r. odbył się w naszej szkole X jubileuszowy, Interdyscyplinarny Konkurs "Czar Par" sprawdzający znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VI. W konkursie brały udział szkoły z terenu Gminy Zblewo oraz Czarnej Wody, Pieców, Starogardu Gd., Kalisk. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy w Zblewie oraz Nadleśnictwem Kaliska. Jak na jubileuszową edycję przystało, jedną z atrakcji był duży tort, którego skosztowali wszyscy uczestnicy konkursu.Uczniowie rozwiązywali zadania w parach, przemieszczając się pomiędzy trzynastoma stanowiskami. Ze względu na Międzynarodowy Rok Lasów 2011 głównym hasłem konkursu był "Las". W trakcie konkursu uczestnicy musieli między innymi: wykazać się znajomością lektur, ortografii, przysłów o lesie, rozwiązać różne zadania matematyczne, rozpoznać drzewa i grzyby naszych lasów, znać znaczenie i zagrożenia lasów.

Uczniowie prezentowali duży zasób wiedzy i znakomitą współpracą w parze w trakcie rozwiązywania zadań. Po około trzech godzinach zmagań komisja podsumowała ilość uzyskanych punktów przez poszczególne pary i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zajęła para ze Szkoły Podstawowej z Bytoni - Robert Wolff i Wojciech Wycinka

II miejsce zajęła para ze Szkoły Podstawowej Nr 1 ze Starogardu Gd - Agnieszka Ruszczyńska i Magdalena Brunke

III miejsce zajęła para ze Szkoły Podstawowej Nr 3 ze Starogardu Gd. - Aleksandra Haber i Patrycja Freda

Wyróżnienia:
Jakub Haftka i Dominika Litzau - Szkoła Podstawowa Kaliska
Stanisław Ebertowski i Patryk Mucha - Szkoła Podstawowa Piece

Organizacja konkursu oraz nagrody były możliwe dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Zblewo oraz Nadleśnictwu Kaliska, za co składamy wyrazy podziękowania. Dziękujemy również opiekunom za udział oraz przygotowanie uczniów do konkursu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz