poniedziałek, 18 sierpnia 2014

INFORMACJE Z GOPS ZBLEWO - SPRZĘT REHABILITACYJNY, ŚWIADCZENIA RODZINNE...


Mamy nowy sprzęt rehabilitacyjny!

W lipcu br. do naszej gminy po raz drugi dotarł transport ze sprzętem rehabilitacyjnym. Tak jak w ubiegłym roku dzięki uprzejmości niemieckiego darczyńcy Waltera Matt nasza wypożyczalnia, która mieści się w szkole w Bytoni, wzbogaciła się o kilkadziesiąt przedmiotów ułatwiających funkcjonowanie w życiu codziennym osobom niepełnosprawnym.


Wypożyczalnia cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, potrzebujących osób jest coraz więcej, właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny transport ze sprzętem, w którym dostarczono nam wózki inwalidzkie, wózki toaletowe, balkoniki, kule ortopedyczne, koncentratory tlenu oraz łóżka. Nowością są wózki inwalidzkie z zagłówkiem, części zamienne dla wózków inwalidzkich, stojak na kroplówkę, balkoniki bez kółek, stoliki na kółkach do przystawienia przy łóżku, krzesło z możliwością wstawienia pod prysznic.
Większość sprzętu jest używany, lecz w bardzo dobrym stanie.

Aby uzyskać ten bezpłatnie wypożyczany sprzęt, wystarczy dowód osobisty oraz dokument stwierdzający potrzebę wypożyczenia danego przyrządu rehabilitacyjnego.

Wszelkie informacje dotyczące sprzętu można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zblewie, tel.: 58-562-37-35 oraz na stronie www.gopszblewo.pl zakładka Sprzęt rehabilitacyjny.


Świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny


Od sierpnia wydawane są wnioski na nowy okres zasiłkowy lub świadczeniowy 2014/2015, można je pobrać również ze strony www.gopszblewo.pl.

Wnioski na zasiłek rodzinny wraz z dodatkami składa się od 1.09.2014r., natomiast do funduszu alimentacyjnego od 01.08.2014r.

Już teraz można się udać po zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o dochodzie za 2013r., ale tuż przed najlepiej skontaktować się z działem Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego pod numerem telefonu 58-562-37-35.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz