piątek, 1 sierpnia 2014

Konferencja ws. gospelowego festiwalu i spacer po Zamkowym Wzgórzu w GniewieZbliża się 18 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, którego zasadnicza część odbędzie się w Gniewie. Wczoraj na gniewskim zamku odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano co, gdzie, jak, ile itp. Ks. dr Z. Ossowski chwalił sobie współpracę z samorządem i właścicielami zamku. Dla prezesa Zarządu Zamku Gniew Krzysztofa Lisieckiego to impreza nr 1 w rankingu zamkowych imprez (w zeszłym roku w koncertową sobotę i niedzielę ok. 30 tysięcy osób), dla samorządu, a szerzej mówiąc miasteczka Gniew, to splendor, promocja i prozaiczna "kasa", pozostawiona np. w sklepach. Zapraszamy do fotorelacji wybiegającej poza tematykę konferencji (program imprezy na zakończenie).Na dziedzińcu.No to idziemy na konferencję prasową. Po tych schodach stąpa się z odrobina niepewności.Szklana antresola.
Konferencja. Ks. dr Zdzisław Ossowski, burmistrz Gniewu Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska i prezes Zarządu Zamek Gniew Sp. z o.o Krzysztof Lisiecki.Prezes Lisiecki mówi, czym jest dla zamku gospelowy festiwal. Później mi powie, że w zeszłym roku zamek odwiedziło ok. 100 tysięcy gości, z czego jedna dziesiąta to cudzoziemcy. W tym roku o dwieście procent zwiększyła się liczba gości z Niemiec.Marcin. Lubi podróżować po Pomorzu i odkrywać nowe miejsca. Wiosną poleciłem mu Piekło za Wisłą. Był, w Boże Ciało:)
Zamkowy dziedziniec został przykryty szklanym dachem. "Podłoga" jest podgrzewana. Dzięki temu zimą utrzymuje się temperatura od 18 do 20 stopni.


Pięknie ubrana dwórka schodzi po szklanych schodach. Robiłem zdjęcie z daleka. Szkoda, że nie zrobiłem, gdy się po nich wspinała, wdzięcznie przytrzymując spódnicę.Dzisiaj nie trzeba legitymacji. Wystarczy www na koszulce.Harcerze z Górnego Śląska.A może partyjka szachów?


Pięknie odnowiony Pałac Marysieńki.
Zamek w pełnej krasie.


Z tarasu przy Pałacu Marysieńki widać bliziutko płynąca Wisłę, a za nią Kwidzyn. Prezes Lisiecki chce z powrotem uruchomić jako atrakcję prom.

Kawa po konferencji.


To nowość - drugi ekskluzywny hotel

Zamek od strony, gdzie odbywają się rycerskie pokazy.


Dwórka w kasie biletowej.Rycerz o sokolim oku napina cięciwę.Stuprocentowa celność.Uparty jestem. Wracam na dziedziniec i proszę dwórkę, by weszła po szklanych schodach. Chodziło mi o ten układ rąk i dłonie podtrzymujące spódnicę.
Fot. Tadeusz Majewski

XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel
Camp Meeting Gniew 2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz